Obálka audioknihy Nabroušené pohádky II a jiné macourkoviny

Nabroušené pohádky II a jiné macourkoviny

Miloš Macourek

Interpret: Otakar Brousek ml.
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2021

Bláznivé příběhy, které by vás ani ve snu nenapadly.

Držte se, letíme do světa, jaký jen tak neuvidíte!
Jak to dopadne se sešitem plným slabých, udýchaných a nemocných písmenek? Zachrání je večerní přikrmování paní učitelky a sádrové obvazy pana školníka?

Už jste potkali hrocha, který se hrozně bojí očkování? Může mít vůbec tak veliké zvíře strach z jehly? Parné léto přináší trable všem. Dokonce i kaktusy mají vyschlo v krku, ulice jsou úplně zmořené vedrem, prádlo je suché jak troud, je mu žízní na nic. Společně se vydají hledat restauraci, kde by si dali sodovku. Další dávka neuvěřitelných pohádek Miloše Macourka je tady.

MILOŠ MACOUREK
Narodil se v Kroměříži. Kvůli uzavření školy gestapem nedostudoval gymnázium. Za svůj život prošel řadou zaměstnání. Pracoval jako tiskárenský dělník, skladník, kulisák, administrativní úředník a redaktor. Od roku 1959 spolupracoval s Divadlem Na zábradlí (mj. s V. Havlem a I. Vyskočilem). V letech 1960 - 1980 byl dramaturgem a scénáristou Filmového studia Barrandov.
Psal poezii, koláže z děl A. Jarryho a poetická pásma. Byl autorem řady knih pro děti (Žofka ředitelkou ZOO, Ostrov pro šest tisíc budíků, Živočichopis, Pohádky, Mach a Šebestová). Svými scenáři se podílel na mnoha českých komediích (Dívka na koštěti, Kdo chce zabít Jessii?, Pane, vy jste vdova, Zabil jsem Einsteina, pánové!) a seriálech (Arabela, Křeček v noční košili, Létající Čestmír, Rumburak). Jako tvůrce animovaných filmů spolupracoval s grafikem a ilustrátorem Adolfem Bornem.

OTAKAR BROUSEK ML
Pochází z významné herecké rodiny, narodil se v Praze, kde také vystudoval hudebně dramatické oddělení konzervatoře. Prošel soubory Středočeského divadla v Kladně, Městských divadel pražských a Divadla na Fidlovačce. Od roku 2012 je členem souboru Divadla na Vinohradech. Kromě divadla se objevuje ve filmu i televizi a příležitostně se věnuje moderování. V roce 2010 byl nominován za roli Veršinina ve Třech sestrách v Divadle Na Fidlovačce na Cenu Thálie. Hojně se věnuje také dabingu – svůj hlas propůjčil Russelu Croweovi, Paulu Reiserovi nebo Lupinovi z čarodějné série o Harrym Potterovi. Pro Tympanum natočil audioknihu Den pro Šakala, Rezervoár č.13 a Povídky H.P. Lovecrafta. Je vítězem ceny Audiokniha roku 2019 v kategorii jednohlasá četba.

Nahrávka vznikla podle knih Miloše Macourka Ostrov pro šest tisíc budíků vydané nakladatelstvím Mladá fronta v roce 1971, 2011. Copyright © 1971 by Miloš Macourek a Pětka z přírodopisu a jiné macourkoviny vydané nakladatelstvím Albatros v roce 2003. Copyright © 2003 by Miloš Macourek. Čte Otakar Brousek. Režie a zvuk Otakar Brousek. Hudba Ondřej Brousek. Mastering Tympanum. Ilustrace na obálce © František Skála. Grafická úprava obalu pro CD Jan Mottl. Technický redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2021.

Audiokniha Nabroušené pohádky II a jiné macourkoviny obsahuje druhou část bláznivých pohádkových příběhů Miloše Macourka, které vypráví Otakar Brousek ml.