Obálka audioknihy Vodnická škola Josefa Dvořáka

Interpret: Jiří Lábus
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2011

V jisté etapě svého života byl Josef Dvořák notoricky obsazován do rolí vodníků. Stal se z něj "nejlépe hovořící vodník na českých jevištích". Z této kuriózní situace těží autoři kabaretu pro děti. Popletený a splašený podvodní pan učitel Dvořák má svou havěť sice rád, ale mnohdy si s ní neví rady. A jeho žáčci se chovají pod vodou stejně, jako nezvedené děti ve školách lidských. Kladou panu učiteli otázky, na které on nezná odpověď (například: "proč je vodník zelený"), vyrušují, dělají si naschvály a v situaci, kdy přijde školní inspektor, prokazují ohromující neznalosti.
V podvodní škole se ale nasmějete, protože žáky představují dobří herci i komici. O přestávkách si navíc všichni rádi zazpívají vtipné písničky. Pro posluchače školou povinné je tato nahrávka vhodným prostředkem uvolnění školního stresu smíchem.

Obsah:
1. Vodnické vyučování začíná - prezence
2. Vodnická matematika
3. Náš pan učitel
4. Vodnická anatomie
5. Návštěva školního inspektora
6.Proč je vodník zelený
7. Sviť, měsíčku, sviť
8. Vodnická slohová cvičení
9. Duj,větříčku, duj
10. Vodnická civilní obrana
11. My jsme ta vodnická chasa
12. Vodnická hudební výchova

Vodnická škola Josefa Dvořáka - osvěžující ukázka dobrého humoru pro děti. Josef Dvořák v jedné ze svých nejpřirozenějších rolí.