Obálka audioknihy Černobílé prázdniny

Interpret: Ondřej Rychlý
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2019

Co se skrývá v dutině pod pařezem?

Prázdniny v lesní chaloupce tety Pravoslavy je to nejlepší, co mohlo Honzu Melese potkat. Teta má sice podivný účes a špatně vidí, ale zato si dává k snídani žužu a vůbec se netrápí pravopisem. A co víc, není jediná, s kým je v lese zábava! Jednoho dne se Honzík proboří nohou do dutiny skryté pod pařezem a objeví tam podivuhodný svět a kamarády, které by ve městě těžko hledal. A to ještě netuší, že to největší překvapení ho teprve čeká…

LUCIE ŠAVLÍKOVÁ
Působí jako nakladatelská redaktorka. Vystudovala obor překladatelství a tlumočnictví na Filozofické fakultě UK a k literárním překladům se ve volném čase ráda vrací. Stála u zrodu několika důležitých projektů podporujících dětské čtenářství. Po létech práce s texty jiných autorů, zejména těch dětských, se rozhodla zkusit štěstí a napsat také něco vlastního. A tak vznikly Černobílé prázdniny, které jsou její literární prvotinou. Žije v Praze, má tři dospělé děti a jednu čokoládově hnědou fenku.

ONDŘEJ RYCHLÝ
Absolvoval Hudebně dramatické oddělení pražské konzervatoře a během studia začal hostovat v několika divadlech v Praze, nejčastěji v Divadle Na Vinohradech. V roce 2014 nastoupil do Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde vyjma činoherního angažmá skládá scénickou hudbu k inscenacím. Je spoluzakladatel filmové agentury FastFilms s.r.o., kde pracuje jako kreativec a režisér.

Nahrávka vznikla podle knihy Lucie Šavlíkové Černobílé prázdniny vydané nakladatelstvím Portál v roce 2018. © Lucie Šavlíková, 2018. Čte Ondřej Rychlý. Hudba Jan Šikl. Režie Zuzana Burianová. Zvuk Pavel Štěpánek. Ilustrace © Ilona Komárková, 2018. Design obalu Jan Mottl. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo nakladatelství Portál ve spolupráci s vydavatelstvím Tympanum v listopadu červenci 2019.

Audiokniha pro děti Černobílé prázdniny o tom, jaké tajemství objeví chlapec Honzík v lese. Napsala Lucie Šavlíková, čte Ondřej Rychlý.