Obálka audioknihy Pan Tau

Interpret: Jan Werich
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2011

Pan Tau je televizní a filmová postava kouzelníka, kterou ztvárnil herec Otto Šimánek. Scénář k filmům natočeným v československo-německé koprodukci napsal Ota Hofman, později společně s Jindřichem Polákem. Charakteristickými doplňky Pana Tau je černá kouzelná buřinka, černý deštník a černý oblek s bílou květinou v klopě.
Svým humorem oslovil i Jana Wericha, který jednu ze seriálových epizod převedenou do beletristické prózy, natočil v r. 1971 na gramofonovou desku pro vydavatelství Panton. Jeho charakteristickou interpretaci příběhů pana Tau umocňuje původní televizní hudba slavné skladatelské trojice J. Maláska, J. Bažanta a V. Hály nahraná Filmovým symfonickým orchestrem. Titul neztratil s časem nic ze svého půvabu a i dnes potěší děti bez rozdílu věku!

Obsah:
1. Pan Tau přichází
2. Pan Tau naděluje

Pan Tau - příhody kouzelného panáčka s buřinkou scénáristy Oty Hofmana a režiséra Jindřicha Poláka na této audioknize vypravuje Jan Werich.