Obálka audioknihy Pohádky o mašinkách

Interpret: Pavel Zedníček
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2013

V roce 1942 napsal dnes již skoro zapomenutý český spisovatel, novinář a historik Pavel Nauman (*2. 5 . 1907 - 24. 9. 1976) pohádky ze železničářského prostředí. A ačkoli psal i v pozdějších letech, knížka jeho Pohádek o mašinkách je z jeho nepočetného díla nejznámější. V naší nahrávce tyto pohádky, které svým krásným jazykem připomínají Devatero pohádek Karla Čapka, vypráví Pavel Zedníček. Vypráví o radostech i smutcích mašinek, o darebnostech pana železničáře a černokněžníka Zababy a také o tom, jak tyto jejich neplechy musí napravit pan Blahoš z výtopny a malý chlapec Pašíček ze Všenor....

OBSAH:
1. Pohádka o dlouhé lokomotivě
2. Druhá pohádka o dlouhé lokomotivě
3. Pohádka o zelené mašince
4. O mašince, která nechtěla jezdit po kolejích
5. Velice vážná pohádka o černokněžníku Zababovi

Pohádky o mašinkách - audiokniha obsahuje pohádky z vlakového depa, jejichž autorem je Pavel Nauman. Vypráví Pavel Zedníček.