Obálka audioknihy Zapomenutá vražda

Vydavatel: Vyšehrad
Vydáno: 2019
Série: Slečna Marplová

Agatha Christie nás zavede do půvabného anglického přímořského letoviska Dillmouth, kde si mladí novomanželé Reedovi zakoupí malou viktoriánskou vilku. Gwenda Reedová však kvůli záhadným a ne právě příjemným útržkům vzpomínek, které se jí začnou vybavovat, pomalu nabude děsivé jistoty, že v tomto domě už kdysi byla a stala se v něm svědkyní vraždy. Podaří se jí za pomocí slečny Marplové sestavit ze střípků vědomí, zasutých hluboko v paměti, skládanku, která odhalí tajemství dávného zločinu?

Zapomenutá vražda byla zřejmě napsána už za války, ale vyšla podle přání Agathy Christie až po její smrti v roce 1976. Příběh připomene některé starší případy, například Vraždu na faře (Vyšehrad, 2018).

V Zapomenuté vraždě se opět přiblížíme typické atmosféře staré dobré Anglie. Gwenda, která vyrostla v Austrálii, přijíždí do Anglie a hledá místo, kde se s manželem usadí. Objeví dům, který ji svou atmosférou naprosto uhrane, a nadšeně se tam nastěhují. Čím dál více však sílí ve Gwendě pocit, že v domě už někdy byla. A dokonce se zde stala svědkem vraždy! S pomocí slečny Marplové začnou postupně odhalovat tajemství záhadné dívky Heleny a dostanou se na stopu starého zločinu… Závěr příběhu se symbolicky odehrává v rodišti Agathy Christie, pobřežním letovisku Torquay.

Audiokniha Zapomenutá vražda je posledním případem slečny Marplové, určená všem milovníkům klasických detektivek. Autorem je Agatha Christie. Čtou Růžena Merunková, Jitka Ježková a Jan Meduna.

Série Slečna Marplová

Obálka audioknihy Vražda na faře