Obálka audioknihy Nebojte se klasiky! Hudební škola 14 - Nápoj lásky

Vydavatel: Radioservis
Vydáno: 2015
Série: Nebojte se klasiky

Nebojte se klasiky! Hudební škola 14 - Nápoj lásky - audiokniha obsahuje dramatizaci legendární opery Nápoj lásky, jejímž autorem je Gaetano Donizetti. Vypráví Michal Pavlata. Dále účinkují Václav Kopta, Tereza Bebarová, Martin Dejdar, Viktor Preiss a Kamila Kikinčuková. Režie Jan Jiráň.

Víte, která slavná legenda inspirovala mladíka Nemorina k pátrání po Nápoji lásky, jenž se objevil i v názvu oblíbené komické opery Gaetana Donizettiho? A byl tím tajemným nápojem opravdu elixír od mastičkáře Dulcamary? Na tyto otázky vám odpoví dramatizace Jana Jiráně podle libreta Felice Romaniho v podání známých českých herců a s ukázkami nejslavnějších hudebních pasáží v podání největších českých operních pěvců!

VIKTOR PREISS/zpívá Karel Petr - Dulcamara, mastičkář
TEREZA BEBAROVÁ /zpívá Karla Janečková - Adina, bohatá statkářka
VÁCLAV KOPTA/ zpívá Oldřich Lindauer - Nemorino, mladý statkář
MARTIN DEJDAR/ zpívá Rudolf Palata - Belcore, strážmistr
KAMILA KIKINČUKOVÁ/ zpívá Marie Olejníková - Gianetta, selka
MICHAL PAVLATA - vypravěč

Cíle a zaměření projektu Nebojte se klasiky!!! – Slavné opery
Jedním z hlavních cílů projektu je otvírat dětským posluchačům zdánlivě uzavřený a odtažitý svět opery. Tyto převyprávěné příběhy slavných oper s hudebními ukázkami z archivu Českého rozhlasu, přiblíží dětem ale i dospělým obsah oper tak, aby jim porozuměli a dokázali je ocenit.

Série Nebojte se klasiky