Obálka audioknihy Dobrá smrt

Interpret: Ondřej Sláma
Vydavatel: Slyš.to
Vydáno: 2021

Jak se vyrovnat s diagnózou neléčitelné nemoci? S obdobím, ve kterém člověk prochází silnou bouří emocí a bojuje s pocitem bezradnosti? S odborníky, kteří problémy terminální fáze onemocnění řeší v praxi, se budeme snažit vcítit do obtížné situace pacienta a přemýšlet nad tím, co prožívá, jaké může mít před sebou překážky. Jak komunikovat s rodinou a jak dojít ke smíření? Také na tyto otázky hledá odpověď cyklus Dobrá smrt.

MUDr. Ondřej Sláma, Ph.D. (*20. ledna 1969 Praha) je český onkolog a paliativní lékař, jeden z průkopníků paliativní medicíny v Česku. Vystudoval Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Pracuje na Masarykově onkologickém ústavu v Brně. Je předsedou České společnosti paliativní medicíny a spoluzakladatel neziskové organizace Cesta domů, která provozuje domácí hospic. Je členem Českobratrské církve evangelické. Manželka Ondřeje Slámy Regina je také paliativní lékařka.

PhDr. Martin Loučka, PhD. - Ředitel Centra paliativní péče, psycholog, odborný asistent na oddělení lékařské psychologie 3. LF UK. Paliativní péči studoval v doktorském programu na Lancaster University v Anglii, jako stipendista Fulbrightovy komise působil na Icahn School of Medicine v New Yorku. Absolvoval dlouhodobou stáž na VU Medical Center v Amsterdamu, kurz práce s komplikovaným zármutkem na Columbia University v New Yorku a komplexní výcvik v gestalt terapii v Institutu Dialog. Je vědeckým sekretářem České společnosti paliativní medicíny ČLS JEP a na období 2019-2022 byl zvolen členem výboru Evropské asociace paliativní péče. Absolvoval program PCEP pro leadery v paliativní péči na Harvard Medical School. V roce 2019 získal dvouleté stipendium pro paliativní péči Nadačního fondu Avast. Za svou práci na rozvoji paliativní péče získal řadu ocenění.

Audiokniha Dobrá smrt - nejen o tom, jak se smířit s diagnózou neléčitelné nemoci, hovoří s odborníky, MUDr. Ondřejem Slámou, Ph.D. a PhDr. Martinem Loučkou, PhD., Marek Chvátal.