Obálka audioknihy Učení prožitkem

Interpret: Kateřina Höferová
Vydavatel: Petra Drahanská
Vydáno: 2021

Kniha si klade za cíl srozumitelně vysvětlit, jak cíleně zařadit do výchovy a vzdělávání vlastní prožitek. Popisuje tři základní kroky metodiky učení prožitkem (záměr - program - reflexe) a odpovídá na otázky:
• Jak si stanovit dobrý záměr a dojít ke klíčovým tématům a cílům kurzu?
• Jak správně vybrat, upravit nebo vymyslet vhodný program, hry nebo aktivity?
• Jak tyto aktivity následně vytěžit v reflexi tak, aby se staly zdrojem učení?

Tato metodika nabízí lidem z nejrůznějších oborů, školství, volnočasových aktivit i firemního prostředí univerzální principy, které jim pomohou vytvářet a realizovat vlastní zážitkové kurzy a pracovat s jejich rozvojovým potenciálem. Text je co nejkonkrétnější v přenosu metodických úvah do praxe a představuje také praktické ukázky, jak pomocí her a dalších programových prostředků učit tak, aby to všechny bavilo a mělo smysl. Je věnován všem, kterým záleží na tom, aby výchova a vzdělání bylo užitečné, zaměřené na praktické dovednosti, směřující k aktivnímu, zodpovědnému a svobodnému jednání a aby vedlo k rozvoji silných jedinců, k budování zdravých komunit a smysluplnému podnikání.

MgA. Petra Drahanská, Ph.D. (1977)
Lektorka, metodička a koučka na volné noze. Při svých vzdělávacích a seberozvojových kurzech využívá především takové metody a techniky, které staví na vlastním prožitku účastníků. Je garantkou certifikovaného výcviku Metod zážitkové pedagogiky Prázdninové školy Lipnice. Byla dlouholetou členkou redakční rady a 5 let také šéfredaktorkou Gymnasionu – časopisu pro zážitkovou pedagogiku. Je zakladatelkou spolku Mokoša pro mezigenerační setkávání žen. V Brně má také soukromou praxi, v rámci které se věnuje osobnímu rozvoji, poradenství a koučinku.

Audiokniha Učení prožitkem: Jak postavit vaše rozvojové, výchovné a vzdělávací programy na prožitku. Autor Petra Drahanská, čte Kateřina Höferová a Borek Kapitančik.