Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Aristokratka u královského dvora

Aristokratka u královského dvora

Evžen Boček

Délka: 4 h 26 min
Interpret: Veronika Khek Kubařová
Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2020
Série: Poslední aristokratka díl 5
Typ souboru: MP3
Velikost: 250 MB

Někdy je „super“ změnit vzduch, ale pozor na to, s kým ho cestou dýcháte!

Pro zpěněnou modrou krev nemůže být život procházka růžovým sadem. Poté co se Mariina plánovaná svatba s Maxem ocitá v ohrožení a bláznivá matka Vivien se utápí v žalu kvůli tragédii lady Di, rozhodne se mladá aristokratka z Kostky navzdory výslovnému otcovu zákazu stvrdit účast rodiny na vernisáži jejich „Bordelu v kuchyni“. Sám zámecký pán totiž nikam jet nemíní – osobní poděkování nizozemské královny za vrácení Rembrandtova Portrétu služebné, který kdysi Holanďanům odcizili nacisté, ho kdovíjak nenadchlo. Do Haagu se tudíž vydává jen chrabrá výprava ve složení Marie, matka a „nějaká Tichá“, jak se vypečená „kurátorka“ panstvu představila. Podaří se trojici žen zachránit čest rodu před výkvětem skutečné aristokracie, neřkuli oslnit Její Veličenstvo Beatrix?

EVŽEN BOČEK
Narodil se v Kyjově, kde navštěvoval základní školu i gymnázium, studoval na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem a posléze Masarykovu univerzitu v Brně. Po ukončení studia učil na ZŠ Červené Domky v Hodoníně a poté byl zaměstnán v Národním památkovém ústavu jako kastelán na Státním zámku Milotice, čemuž se věnuje dodnes. Pod pseudonymem Jan Bittner vydal knihu Deník kastelána (1999, 2008, 2014), pod svým jménem romány Poslední aristokratka (2012, Cena Miloslava Švandrlíka 2012: Nejlepší humoristická kniha), Aristokratka ve varu (2013), Aristokratka na koni (2016), Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka (2018) a Aristokratka u královského dvora (2020). Autorova prvotina Deník kastelána, stejně jako celá „aristokratická“ série je k dispozici také v audio verzi, podle prvních dvou dílů byla natočena úspěšná filmová adaptace (Jiří Vejdělek, 2019).

VERONIKA KHEK KUBAŘOVÁ
Rakovnická rodačka vystudovala herectví na Pražské konzervatoři. Díky výkonu v absolventském představení Kytice podle Jiřího Suchého si zahrála i v divadle Semafor. Začínala v Mladé Boleslavi, v letech 2011–2014 byla členkou ansámblu Městských divadel pražských a od roku 2015 vystupuje v Dejvickém divadle, avšak hostuje i na dalších metropolitních scénách. Na plátně debutovala v komedii Rafťáci, následovaly role ve filmech Nejkrásnější hádanka, Ženy v pokušení, Lidice, Můj vysvlečenej deník, Tři bratři, Ženy v běhu, Modelář nebo v seriálech Na vodě, Cirkus Bukowsky, Specialisté a Zkáza Dejvického divadla. Je vítězkou desáté řady taneční soutěže StarDance.

Copyrights:
Audiokniha (P) & © OneHotBook, 2020. Všechna práva vyhrazena.

Aristokratka u královského dvora - audiokniha obsahuje pátý díl humoristické série od autora Evžena Bočka. Čte Veronika Khek Kubařová.

více

Série Poslední aristokratka

Obálka audioknihy Aristokratka pod palbou lásky
Aristokratka pod palbou lásky
Obálka audioknihy Poslední aristokratka
Poslední aristokratka
Obálka audioknihy Aristokratka ve varu
Aristokratka ve varu
Obálka audioknihy Aristokratka na koni
Aristokratka na koni
Obálka audioknihy Aristokratka u královského dvora
Aristokratka u královského dvora

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma