Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Gorily v mlze

Gorily v mlze

Dian Fosseyová

Délka: 11 h 24 min
Interpret: Jana Stryková
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2022
Typ souboru: MP3
Velikost: 643 MB

Fascinující kombinace odhodlání a nekonečného, vysilujícího boje za záchranu přírody, to by smysl života Dian Fosseyové.

Jedna z nejdůležitějších knih, jaké kdy byly napsány o našem spojení se světem přírody. Kniha Gorily v mlze je strhující zprávou o třinácti letech Dian Fosseyové v odlehlém africkém deštném pralese a jejím mimořádném úsilí zajistit jeho budoucnost. Příběh lásky, aniž by byl milostným příběhem, příběh války, aniž by byl o násilí, příběh o snaze jedné ženy naplnit své sny a zároveň zajistit přežití horských goril v přirozeném prostředí Afriky. I když autorčina práce skončila tragicky její vraždou, kniha zůstává neocenitelným svědectvím jedné z nejdéle trvajících terénních studií primátů. V roce 1988 vznikla filmová adaptace, hlavní hrdinku představila Sigourney Weaver.

DIAN FOSSEYOVÁ
Americká bioložka, která zasvětila život studiu horských goril. V září 1963 si splnila svůj sen a dorazila do Keni. V roce 1967 založila výzkumné centrum Karisoke ve rwandských horách Virunga pro ochranu a studium horských goril. Po zabití jejího oblíbence Digita, založila fond na záchranu goril a zahájila kampaň proti pytláctví. 27.12. 1985 byla ve své chýši nalezena zavražděná. Okolnosti její smrti zůstávají neobjasněné. Byla pohřbena v Karisoke, mezi svými gorilími chráněnci.

JANA STRYKOVÁ
Narodila se v Brně, kde také poprvé stanula na jevišti. Za svou hereckou kariéru vystřídala několik angažmá (Divadlo F. X. Šaldy Liberec, Divadlo Rokoko, Švandovo divadlo na Smíchově, Divadlo na Vinohradech, od roku 2017 je členkou Činohry Národního divadla v Praze). Posluchači ji mohou znát z řady televizních a filmových rolí.

Nahrávka vznikla podle knihy Dian Fosseyové Gorily v mlze, vydané nakladatelstvím Mladá fronta v roce 1988. Copyright © 1983 by Dian Fossey. Z anglického originálu Gorillas in the Mist přeložila Alena Jindrová - Špillarová. Translation © Alena Jindrová – Špillarová. Čte Jana Stryková. Hudba Soundguru. Mastering Matěj Matuška. Technická redakce Klára Melicharová. Cover photo © Ian Redmond and The Dian Fossey Gorilla Fund International. www.gorillafund.org. Design obálky © Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2022. www.tympanum.cz, www.soundguru.cz

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma