Obálka audioknihy Vychováváme děti a rosteme s nimi

Vychováváme děti a rosteme s nimi

Naomi Aldortová

Interpret: Jaroslav Dušek
Vydavatel: Práh
Vydáno: 2014

Kniha respektované americké terapeutky a rodinné poradkyně představuje ucelený koncept výchovy, kde nedominuje ani rodič ani dítě a namísto mentorování, ovládání a manipulace je s dítětem zacházeno s úctou a respektem.
Nejen teoreticky, ale i na mnoha příkladech z praxe zjistíme, že svým dětem můžeme důvěřovat a bezpodmínečně je milovat . Pouze se musíme zbavit starých naučených a nefunkčních vzorců chování.

Proč je tato kniha výjimečná?

Láska
Vysvětluje, proč ovládání, manipulace a tresty ve výchově nefungují. Vychovávat neznamená ovládat! Jestliže vnímáme potřeby svých dětí, necháme jim volnou cestu k jejich naplnění!

Otevřenost
Ukazuje postup, jak se špatných výchovných vzorců zbavit a růst spolu se svými dětmi. Dítě zrcadlí naše postoje!

Porozumění
Umožňuje nám, abychom porozuměli dítěti, které pak může naplnit své nejlepší předpoklady ne proto, že se nás bojí, ale proto, že to chce ze své svobodné vůle. Naslouchejte svému dítěti a ne hlasům ze své minulosti nebo nátlaku rodiny a přátel!

Důvěra
Dokazuje, že jen děti, které dostaly bezpodmínečnou lásku a důvěru svých rodičů, vyrůstají v sebevědomé lidi, emocionálně odolné a schopné vést své životy samostatně a radostně. Uznejte pocity a emoce svého dítěte a důvěřujte mu. Přirozeně touží dělat správné věci, vyhovět a potěšit nás.

Vychováváme děti a rosteme s nimi - audiokniha obsahuje bestseller o výchově, o dětech, ale ze všeho nejvíce o nás samotných, jehož autorkou je Naomi Aldortová. Nezaměnitelný přednes Jaroslava Duška za doprovodu hudební improvizace Yellow Sisters. Režie Markéta Košťáková