Obálka audioknihy Pohádky skřítka Medovníčka a Pohádky skřítků Medovníčka a Barvínka

Pohádky skřítka Medovníčka a Pohádky skřítků Medovníčka a Barvínka

Jan Lebeda

Interpret: Jitka Molavcová
Vydavatel: Témbr
Vydáno: 2022
Série: Medovníček

Pohádky skřítka Medovníčka - Pod osamělým mohutným dubem uprostřed paseky si postavil svoji chaloupku malý mužíček – skřítek Medovníček. Nenosil plnovous jako ostatní skřítkové a měl zdravé červené tváře, protože moc rád jedl med. Také byl kamarád se všemi včelkami v okolí a pomáhal i jiným zvířátkům, která to potřebovala. Bojoval se zlými sršni, odehnal zlodějky vosy i mravence, chtěl být muzikantem a na chvilku byl i pilotem…

Pohádky skřítků Medovníčka a Barvínka - Medovníček má rád všechna zvířátka, ale teď si jako nového kamaráda našel jiného skřítka. Jmenuje se Barvínek, žije v trávě na loukách a stará se o kytičky a vůbec o všechny rostliny. Dbá, aby květy měly správnou barvu, aby tráva dobře rostla a také aby obilí pěkně zrálo ve slunci. Oba skřítkové spolu zažívají nejrůznější dobrodružství, a jak mohou, pomáhají zvířatům, hlavně včelám, které má Medovníček ze všech nejraději a o jejichž životě vypráví Barvínkovi spoustu zajímavostí.

Audiokniha Pohádky skřítka Medovníčka a Pohádky skřítků Medovníčka a Barvínka, autor Jan Lebeda, čte Jitka Molavcová.

Série Medovníček