Obálka audioknihy Uprchlík na ptačím stromě

Uprchlík na ptačím stromě

Ondřej Sekora

Interpret: Jakub Šafránek
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2021

Oblíbená kniha mnoha generací od autora Ferdy Mravence poutavě líčící život českých, i cizokrajných ptáků během celého roku konečně v audio verzi!

Ve všech svých textech dokázal Ondřej Sekora spojit legraci i poučení. Poutavou a nenásilnou formou se děti dozvídají spoustu detailů ze života zvířat. V knize Uprchlík na ptačím stromě je to z říše opeřenců. Příběh o ztraceném Modrouškovi, který uletěl svému chovateli Františkovi a málem na to doplatil životem, je současně vyprávěním o lesní ptačí říši. Spřátelí se s ostatními ptačími druhy a zažívá s nimi lecjaká dobrodružství. Ale zima se blíží a mimo klec Modroušek nemůže přežít. Pomůže mu hejno brhlíků? Dostane se zpět domů než začne zima?
Ptačí zpěv poskytla Česká společnost ornitologická.

ONDŘEJ SEKORA
Český spisovatel, novinář a ilustrátor. Po absolvování gymnázia začal studovat Právnickou fakultu v Brně, kterou nedokončil a nastoupil jako sportovní redaktor a kreslíř do brněnské redakce Lidových novin, pak do redakce pražské. Jako velký fanoušek rugby, byl trenérem i rozhodčím, vydal příručku pravidel. Od roku 1941 do konce války byl internován v koncentračním táboře, protože se odmítl rozvést se svou židovskou manželkou. V roce 1945 spoluzaložil časopis Dikobraz. Od 1952 se věnoval ve svobodném povolání psaní a výtvarné práci. Je autorem legendárního Ferdy Mravence. Ferda Mravenec, Ferda Mravenec v cizích službách, Trampoty brouka Pytlíka a řady dalších. Kniha Uprchlík na ptačím stromě byla oceněna na Světové výstavě Expo 58 v Bruselu

JAKUB ŠAFRÁNEK
Herec a moderátor absolvent Janáčkovy konzervatoře v Ostravě. Přes Těšínské divadlo a Loutkové divadlo Radost na čtrnáct let zakotvil v Národním divadle Brno. Od roku 2021 je na volné noze a aktuálně ho můžeme vidět v roli Sira Bedevera v Monty Python´s Spamalot, uváděném v Městském divadle Kladno. Dlouhodobě spolupracuje s Českým rozhlasem. Napsal několik divadelních her (například Pohádkovou píšťalku aneb Kutululů z Beskyd dolů) a knihu Brněnské pověsti vzniklé.

Nahrávka vznikla podle knihy Ondřeje Sekory Uprchlík na ptačím stromě vydané Státním nakladatelstvím dětské knihy v roce 1967. Copyright © Ondřej Sekora, 1943. Čte Jakub Šafránek. Režie Jakub Šafránek. Zvuk Jan Koukal. Hudba Cosmo Sheldrake. Ptačí zpěv Česká společnost ornitologická. Technická redakce Jan Koukal. Vyrobilo studio Soundguru. Ilustrace © Ondřej Sekora. Úprava obalu pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2021.