Pozadí stránky
Pozadí stránky
Myši patří do nebe

Myši patří do nebe

Iva Procházková

Délka: 2 h 14 min
Interpret: Ondřej Brousek
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2022
Typ souboru: MP3
Velikost: 126 MB

AUDIOKNIHA ROKU 2022 v kategorii PRO DĚTI A MLÁDEŽ

Příběh o dobrodružstvích myšky Šupito a lišáka Bělobřicha, kteří se vydávají na putování plné humorných i odvážných příhod v nekonečném koloběhu života.

Poutavý příběh s nečekanou pointou, napsaný jako humorné vyprávění o dvou kamarádech. Všechno začíná smrtelným pádem ze skály, který ukončí úprk malé myšky Šupito před lišákem Bělobřichem. Myška se dostane do zvířecího nebe a tam ji čeká tolik houpaček, kolotočů, skluzavek a jiných atrakcí, že neví, kterou si dřív vybrat. Ocitne se tam i lišák, což by mohla být katastrofa. Ale v nebi je všechno jinak a i z dřívějších úhlavních nepřátel se mohou stát ti nejlepší kamarádi! Sled nápaditých, vtipně podaných situací, vede posluchače po cestě tam i zpět, od tajemství smrti k zázrakům v životě. Kniha získala v roce 2007 cenu Magnesia litera a v roce 2021 byla uvedena do kin v podobě animovaného filmu. Ten získal Cenu české fil-mové kritiky za audiovizuální počin roku.

IVA PROCHÁZKOVÁ
Autorka převážně knih pro děti, ale i dramat a prózy pro dospělé. Píše česky a německy, její knihy vyšly v překladech v celkem 15 zemích. Držitelka mnoha ocenění, pěti Zlatých stuh, dvou Magnesií Liter v kategorii knih pro děti a mládež či nejprestižnější německé ceny za tvorbu pro děti Ceny Friedricha Gerstäckera. Narodila se v Olomouci jako dcera spisovatele Jana Procházky, mnoho let prožila v emigraci a nyní žije a tvoří v Praze.

Nahrávka vznikla podle knihy Ivy Procházkové Myši patří do nebe, vydané nakladatelstvím Albatros Media a. s. v roce 2017. Text copyright © Iva Procházková, 2017. Čte Ondřej Brousek. Režie Alexandra Bauerová. Zvuk Jan Koukal. Hudba Mario Buzzi. Vyrobilo studio Soundguru. Design obálky © Denisa Grimmová. Úprava obalu pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2022.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma