Obálka audioknihy Hacknuté tělo

Vydavatel: Progres Guru
Vydáno: 2023

OBJEVTE REVOLUČNÍ ZPŮSOB V BOJI PROTI STÁRNUTÍ

Dave Asprey trpěl nesčetnými příznaky stárnutí už jako mladý muž, což vyvolalo jeho celoživotní spalující touhu omládnout s každým rokem. Již více než 20 let se snaží najít inovativní, vědecky podložené metody, jak modernizovat lidskou biologii a nově definovat hranice mysli, těla a ducha. Výsledky hovoří samy za sebe. Nyní ve svých 40 letech je Dave chytřejší, šťastnější, úspěšnější a více fit, než kdykoli předtím.

JAK SE POSTAVIT 7 PILÍŘŮM STÁRNUTÍ?

V audioknize Hacknuté tělo autor ukazuje, jak se i my můžeme stát super člověkem. I když předpokládáme, že vrcholu svého fyzična dosáhneme ve středním věku a následně bude naše výkonnost klesat, autor nám v audioknize na základě svých výzkumů jasně dokazuje, že to vše může být i jinak. Prodlužte svou životnost pomocí nástrojů, které vám dodají více energie.
Odpověď na otázku, jak se stát super člověkem leží v Daveových sedmi pilířích stárnutí, které přispívají k degeneraci a nemocem a zároveň snižují náš výkon. Pomocí jednoduchých zásahů – jako je dieta, spánek, světlo, cvičení a málo známé, ale mocné triky od ozonové terapie po správné zarovnání čelistí, můžete zpomalit buněčné stárnutí a posílit schopnost svého těla se samo léčit a omlazovat.

Zlepšete kvalitu svého života v každém věku díky směsi vědecko-geekovských zázraků, kterými vás autor dostane. Stárnout už nemusí znamenat úpadek. Nyní je příležitost stát se super člověkem!
Dave Asprey je zároveň autorem našeho naprostého bestselleru roku 2022, audioknihy Game changers, kterou jste si zamilovali.

Z audioknihy:
Mitochondrie, naše buněčné elektrárny, které se vyvinuly ze starodávných bakterií, mají stejný základní cíl, který má i každá úspěšná forma života – zůstat naživu. Lidské tělo má minimálně biliardu (tisíc bilionů) mitochondrií, které v něm kmitají, a v každé z nich běží program, který říká: „Neumírej“. Může se pak člověk divit, že se mu nechce umřít? Tyto prastaré bakterie nás nutí k chování, které udržuje maso našeho těla naživu a schopné reprodukce. Těmto typům chování říkám tři S: strach (bojovat, nebo utíkat před věcmi, které by nás mohly zabít), strava (sežrat všechno, co vidíme, abychom měli energii bojovat s tím, co by nás mohlo zabít, nebo před tím utéct) a nakonec pochopitelně sex, jímž se rozšiřuje příslušný živočišný druh. Předpokládám, že těmito třemi prioritami strávíte hodně času, co?

Všechny formy života – od bakterií přes octomilky až po tygry – sdílejí tytéž základní instinkty, ale člověk je jediný druh, který má dostatečně velký mozek na to, aby byl schopen dělat dlouhodobá rozhodnutí, která podpoří náš cíl nezemřít. Je ironií, že právě naše instinkty, které nás mají udržet naživu, nám často brání dělat rozhodnutí, která jsou dlouhodobě prospěšná pro dlouhověkost. Například naše přání nezemřít hlady nás nutí cpát se přílišným množstvím cukru, abychom si rychle doplnili energii, což nás z krátkodobého pohledu sice drží naživu, ale z dlouhodobého pohledu jen zvyšuje naši šanci na smrt. Pokud chcete mít dokonale fungující tělo a mysl i dlouho po dosažení věku, když už reprodukce není možná (což je okamžik, kdy se pro své mitochondrie v podstatě stáváte zbytečnými), je potřeba si osvojit postupy, které zabrání tomu, abyste se stali kořistí těch základních instinktů, které vás nutí přemýšlet v krátkodobém horizontu.

Audiokniha Hacknuté tělo: Zpomalte stárnutí a žijte déle jako superčlověk. Autor Dave Asprey, čte Zbyšek Horák.