Obálka audioknihy Rukověť bojovníka světla

Interpret: Taťjana Medvecká
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2019

Bojovník světla je ten, jenž se navzdory všem těžkostem všedního dne dokáže bít za své sny

Oblíbený autor ve svých inspirujících krátkých textech vede posluchače k tomu, aby vyšel vstříc nejistotě života a naplnil svůj jedinečný osud. Audiokniha, která se může stát průvodcem na každodenní cestě k vnitřnímu zrání, vychází z duchovních tradic různých zemí a klade důraz na základní lidské hodnoty, nutnost nepřestávat hledat pravdu a také ji žít. Svým nenapodobitelným způsobem tak Paulo Coelho ukazuje, že bojovník světla může ožít v každém z nás. Je třeba jen vidět a vnímat, že být naživu je zázrak, nebát se prohrávat, nepodléhat malomyslnosti a únavě a nepřestávat věřit v lásku.

PAULO COELHO
Je považován za jednoho z nejvlivnějších spisovatelů dnešní doby, uveřejnil své knihy v 168 zemích v překladu do 80 jazyků, jejich náklad přesáhl počet 150 milionů výtisků a patří tak mezi jednoho ze tří nejprodávanějších autorů na světě. Rodák z Rio de Janeira svou literární dráhu začal jako dramatik, textař, novinář a scénárista. V roce 1987 absolvoval pouť do španělského Santiago de Compostela. Rok poté napsal knihu Poutník: Mágův deník a v následujícím roce vydal román Alchymista, které jej rychle proslavily po celém světě a znamenaly začátek jeho úspěšné dráhy. Z bohatého kaleidoskopu jeho děl Tympanum dosud vydalo audioknihy Alchymista, Poutník: Mágův deník, Čarodějka z Portobella, Nevěra, Vyzvědačka, , Veronika se rozhodla zemřít, Vítěz je sám, Jedenáct minut a Hipík.

TAŤJANA MEDVECKÁ
Členka činohry Národního divadla, kde nastudovala více jak osmdesát rolí. Dvakrát získala Cenu Thálie, vyhrála v rozhlasové anketě Neviditelný herec a za výkony v dabingu obdržela Cenu Františka Filipovského. Často se objevuje v televizi i filmu, hrála v slavném filmu Marečku podejte mi pero, v pohádce Nejkrásnější hádanka nebo např. v televizním seriálu Hořící keř. S Tympanem spolupracovala na titulech Druhý gong nebo Čárový kód.

MAREK NĚMEC
Po studiu na Střední průmyslové škole stavební v Chebu absolvoval herectví na DAMU. Od roku 2001 hraje v divadelním spolku Kašpar, působil též v Činoherním studiu v Ústí nad Labem. Kromě herectví se věnuje divadelní režii (Divadlo Ungelt, Divadelní spolek Kašpar). V roce 2013 byl nominován na Cenu Alfréda Radoka v kategorii Talent roku. Moderuje na ČT Déčko rodinný pořad TamTam a dětský pořad Studio Kamarád. S Tympanem spolupracoval na titulu Opravdová láska.

Nahrávka vznikla podle knihy Paula Coelha Rukověť bojovníka světla vydané nakladatelstvím Argo v roce 2006. Copyright © 1997 by Paulo Coelho. All rights reserved. www.paulocoelhoblog.com. Z portugalského originálu Manual do Guerreiro da Luz, vydaného nakladatelstvím Editora Objetiva Ltda., Rio de Janeiro 2001, přeložila Pavla Lidmilová. Translation © Pavla Lidmilová, 2005. Čtou Taťjana Medvecká a Marek Němec. Režie Zuzana Pitterová. Hudba Jan Šikl. Zvuk David Pravda. Design obálky © Diana Delevová. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., v roce 2019.

Rukověť bojovníka světla – audiokniha obsahuje krátké motivační texty autora úspěšného Alchymisty, Paula Coelha. Čtou Taťjana Medvecká a Marek Němec.