Obálka audioknihy Hvězdný rytíř

Interpret: Jakub Saic
Vydavatel: PRO děti, z.s., Gimeda
Vydáno: 2023

Poutavé sci-fi míří nejen k teenagerům, ale ke všem milovníkům neobvyklých dobrodružství. Zavřete oči a vydejte se červí dírou do nekonečných dálav Mléčné dráhy i okolních galaxií. Mladý absolvent vesmírné akademie vás vezme sebou, ve svém hvězdném korábu, na desítky úžasných výprav do dalekého kosmu, na obydlené planety a jejich měsíce, na nichž navazuje nerozlučná přátelství se zajímavými mimozemskými „organiky“. Na svých toulkách kosmickým prostorem se často ocitá i v překvapivých a nebezpečných situacích.

Příběhy Hvězdného rytíře přibližují posluchačům nejen krásy vesmíru, ale také nabádají dospívající generaci, která brzy převezme zodpovědnost za osud své země, k intenzivnější ochraně přírody, vysvětlují proč přestat vést nesmyslné války a vážit si daru života.

ALEX DE NAWI
Alex De Nawi je popularizátorkou astronomie a aktivní členkou astronomického spolku Gimeda, který se snaží zábavnou formou vzbudit v mladé generaci zájem o tento prastarý vědní obor. Knihu „Hvězdný rytíř“ získávali návštěvníci webových stránek princezny Gimedy za účast v literární soutěži. Zbylé výtisky rozeslal spolek do dětských domovů. Nyní se se všemi jejími příběhy můžete seznámit i vy, díky této nové audioknize, namluvené skvělým hlasem Jakuba Saice.

Audiokniha Hvězdný rytíř, autorka Alex De Nawi, čte Jakub Saic.