Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Prašina

Prašina

Vojtěch Matocha

Délka: 8 h 9 min
Interpret: Matouš Ruml
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2018
Série: Prašina díl 1
Typ souboru: MP3
Velikost: 460 MB

Audiokniha získala od Asociace vydavatelů audioknih cenu za nejlepší audioknihu pro děti a mládež za rok 2018.

Prašina zůstala temná a tichá, nebezpečná, nasáklá příběhy a tajemstvím.

Prašina je tajuplné místo, temný ostrov uprostřed zářící Prahy. Nikdo neví proč, ale v téhle čtvrti nefunguje elektřina. Lampy tu nesvítí, tramvaje nejezdí, rádio nehraje, mobil je bez signálu. Jirka chodí do Prašiny, které se většina Pražanů raději vyhýbá, navštěvovat svého dědu. Ten se však coby strážce dávného tajemství, které může změnit svět, ocitá v ohrožení života. Jirka s kamarádkou En a bratrancem Tondou se pouští do hry o čas s všehoschopnými pronásledovateli patách. Dobrodružství, zasazené do foglarovských kulis s mimořádně napínavou zápletkou, tříbí vztahy mezi třináctiletými hrdiny, kteří zažívají první lásku i zrady.

VOJTĚCH MATOCHA
Vystudoval matematiku a vyvíjí software pro mobilní telefony. Tvůrčím psaním se zabývá od gymnázia, úspěšně se účastnil několika literárních soutěží, píše recenze pro iLiteraturu. Prašina je jeho literární prvotina.

MATOUŠ RUML
Vystudoval hudebně dramatické oddělení Pražské konzervatoře (2008). Již během studií hostoval v Divadle ABC, ve Stavovském divadle a v Klicperově divadle v Hradci Králové. Pět let byl členem souboru Městského divadla v Mladé Boleslavi, kde vystoupil například v inscenacích Ostře sledované vlaky, Nebezpečné vztahy, Úplné zatmění nebo Chaplin. Nyní je členem divadelního spolku Kašpar v Divadle v Celetné (Osiřelý západ, Višňový sad, Mrzák Inishmaanský, Mikulášovy patálie). Televizním divákům je známý ze seriálu Comeback, z pořadu pro děti Hřiště 7 a z magazínu Za obzorem. Je laureátem Ceny Zuzany Navarové a Thálie pro mladého činoherce za rok 2012.

Nahrávka vznikla podle knihy Vojtěcha Matochy Prašina vydané nakladatelstvím Paseka v roce 2018. Copyright © 2018. Režie Alexandra Bauerová. Zvuk Jiří Pochvalovský. Hudba Mario Buzzi. Úprava obalu pro CD Emil Křižka. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., červnu 2018.

Audiokniha Prašina je dobrodružným příběhem z tajemné pražské čtvrti, kde nefunguje elektřina, nejezdí tramvaje, rádio nehraje a mobil je bez signálu. Napsal Vojtěch Matocha, načetl Matouš Ruml.

více

Série Prašina

Obálka audioknihy Prašina
Prašina
Obálka audioknihy Prašina – Černý merkurit
Prašina – Černý merkurit
Obálka audioknihy Prašina – Bílá komnata
Prašina – Bílá komnata

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma