Obálka audioknihy SPRÁVNÁ PĚTKA opět v akci

Vydáno: 2019
Série: Správná pětka díl 2

Vánoční dobrodružství!

Chudák maminka zrovna na Vánoce chytila spálu, takže se sourozenci Anna, Dick a Julián spolu s kamarádkou George vracejí z internátních škol rovnou do Kirrinu. Pejsek Tim je radostí bez sebe, že jsou zase všichni pohromadě a těší se spolu s dětmi na zimní radovánky, které ale budou muset prokládat doháněním učiva pod dozorem domácího učitele. O prázdninách?! Dá se tu zažít aspoň špetka dobrodružství, když je krajina zavátá sněhem a moře tak rozbouřené, že se nedá veslovat na ostrov? Podle George ne, a přesto na Správnou pětku čeká úžasný objev! Prastaré plátno se záhadnými značkami je zavede do podzemní chodby, v níž se skrývá nejedno tajemství…

Ve druhém příběhu kultovní jednadvacetidílné série, která byla v Británii už třikrát zfilmována a od roku 2011 se natáčí i v Německu, je o napětí postaráno!

ENID BLYTONOVÁ
Britská spisovatelka, původním povoláním učitelka, se v literatuře zkoušela prosadit nejprve jako básnířka a adaptátorka antických mýtů. Prózy pro děti začala psát vpředvečer druhé světové války (Dobrodružství na ostrově, 1938) a ještě ve válečných letech se proslavila seriály o partách Nejprotivnější kamarádky (od 1940) a Správná pětka (od roku 1942; česky kompletně vydalo nakladatelství Egmont). S úspěchem se setkal i její patnáctisvazkový cyklus Tajná sedma (od roku 1949). Diváci kanálu ČT :D ji znají také díky příhodám Noddyho z říše hraček (knižně od roku 1960). Blytonová patří k nejplodnějším anglickojazyčným autorkám literatury pro děti a mládež: napsala přes 600 děl, dočkala se překladů v 90 zemích, stala se čtvrtou nejvydávanější spisovatelkou všech dob a především – příběhy jejích hrdinů se těší neutuchající oblibě.

MICHAELA MAUREROVÁ
Vystudovala pražskou DAMU, ale na filmovém plátně se objevila už jako školačka ve válečném snímku Karla Kachyni Poslední motýl (1990). Ještě za studií moderovala televizní pořady na různých stanicích a poté přijala angažmá v Divadle Rokoko. Hrála i v Divadle na Vinohradech a v Divadle Bez zábradlí. Diváci ji znají ze seriálů Ulice a První republika či ze snímků I ve smrti sami (2004), Experti (2006) a Líbáš jako Bůh (2009). Nadále se úspěšně věnuje moderování.