Obálka audioknihy SPRÁVNÁ PĚTKA na ostrově pokladů

Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2019
Série: Správná pětka díl 1

Z toho kouká pořádné dobrodružství!​

Sourozenci Anna, Dick a Julián výjimečně netráví prázdniny s rodiči – jedou do Kirrinské zátoky za příbuznými, s nimiž se nikdy předtím neviděli. Teta je milá, strýček nerudný a sestřenka Georgina je sice trochu svérázná (slyší pouze na zkrácenou verzi svého jména "George"), ale zato má psa Tima, vlastní ostrov a poblíž něj i ztroskotaný vrak. Když moře jednoho dne potopenou loď při bouřce vyvrhne na skály, děti zjistí, že se na ostrově možná skrývá poklad. Tajemství zná ale i někdo jiný, kdo by je rád o ostrov i poklad připravil…

ENID BLYTONOVÁ
Britská spisovatelka byla původním povoláním učitelka a na začátku své kariéry tedy psala do novin především příspěvky věnované pedagogice. První knihy pro děti jí začaly vycházet od 20. let 20. století – nejdříve šlo o verše, postupně o delší příběhy (např. Vzhůru na Kouzelný strom), pak romány (např. Dobrodružství na ostrově, Nejprotivnější holka ze školy, Podařená dvojčata) a proslula svými dobrodružnými sériemi ze 40. let 20. století (např. Tajná sedma, Správná pětka, Noddy). V té době už byla zavedenou autorkou, která vydávala jednu knihu za druhou. Popularitu si udržela až do své smrti – její dílo bylo přeloženo do 90 jazyků, stala se čtvrtou nejpřekládanější spisovatelkou všech dob, na kterou stále navazuje mnoho autorů, a její příběhy se u dětí stále těší velké oblibě.

MICHAELA MAUREROVÁ
Vystudovala pražskou DAMU, ale na filmovém plátně se objevila už jako malá ve válečném snímku Karla Kachyni Poslední motýl (1990). Už během studia moderovala televizní pořady na různých stanicích a poté přijala angažmá v Divadle Rokoko. Hrála také v Divadle na Vinohradech a v Divadle Bez zábradlí. Známá je ze seriálu Ulice či První republika a ze snímků Líbáš jako Bůh (2009), Experti (2006) nebo I ve smrti sami (2004). Nadále se úspěšně věnuje moderování.