Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Pán prstenů: Společenstvo Prstenu

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu

John Ronald Reuel Tolkien

Délka: 21 h 24 min
Interpret: Aleš Procházka
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2014
Série: Pán prstenů
Typ souboru: MP3
Velikost: 1.21 GB

V dávných dobách vykovali elfští kováři prsteny moci, netušili však, že Temný pán Sauron dal vyrobit ještě Jeden prsten, který měl vládnout všem. Spojené armády lidí a elfů nakonec Saurona porazily a prsten mu odňaly, tato magická věc se však ztratila, aby po mnoha letech padla do rukou Bilba Pytlíka. Trilogie Pán prstenů vypráví o nebezpečné cestě Bilbova příbuzného Froda, který musí opustit ospalou vesničku Hobitín v Kraji a vydat se na nebezpečnou cestu přes celou Středozem k Puklinám osudu, aby zničil Prsten, a zmařil tak Sauronovy temné plány.

J. R. R. Tolkien (1892–1973)
Anglický prozaik, filozof a literární kritik. Narodil se v jihoafrickém Bloemfonteinu. Po otcově smrti roku 1895 však odjel za matkou do Británie, kde také absolvoval střední školu i univerzitu. Na Univerzitě v Oxfordu pak působil v letech 1925–1945 jako profesor staré angličtiny, v letech 1945–1959 jako profesor anglického jazyka a literatury. Byl význačným jazykovědcem a znalcem staré angličtiny a staré severštiny. Spolu s nejbližším přítelem C. S. Lewisem byl členem literárního diskuzního klubu Inklings. 28. března 1972 obdržel od královny Alžběty II. Řád britského impéria. Mezi jeho nejznámější díla patří Hobit, trilogie Pána prstenů, Silmarillion, Sedlák z Velké Lesné a další.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu - fantasy příběh, jehož autorem je John Ronald Reuel Tolkien. Čte Aleš Procházka, režie Alexandra Bauerová.

více

Série Pán prstenů

Obálka audioknihy Pán prstenů: Společenstvo Prstenu
Pán prstenů: Společenstvo Prstenu
Obálka audioknihy Pán prstenů: Dvě věže
Pán prstenů: Dvě věže
Obálka audioknihy Pán prstenů: Návrat krále
Pán prstenů: Návrat krále
Obálka audioknihy Pán prstenů - trilogie
Pán prstenů - trilogie

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma