Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Česká umělecká próza 3

Česká umělecká próza 3

Marie Majerová

Délka: 46 min
Interpret: Zdeněk Štěpánek
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2019
Série: Česká umělecká próza
Typ souboru: MP3
Velikost: 43 MB

Z komentáře Václava Kamelského k původnímu titulu DV 15133 "Česká umělecká próza" vydanému v Supraphonu v roce 1961 a nyní vydávanému poprvé digitálně:

Úsilí o živou literární výchovu spjatou se životem vyvolalo potřebu bohatšího fondu základních pomůcek. Patří mezi ně soubor gramofonových desek se základními texty našich literatur v interpretaci vynikajících umělců. Poslechem přiblížíme žákům ideovou a uměleckou krásu literárního díla. Přispějeme jím i k mnohostrannému rozvoji žákovi osobnosti a k výchově smyslů, citu, myšlení, představivosti, vůle. Poslechem posilujeme i estetické činnosti žáků: přednes, výraznou četbu, rozvoj jazykové kultury...Po ukázkách z poezie a dramatu seznámí se žáci i s ukázkami z prózy. Výběr čtyř výňatků má ukázat rozmanitost druhových forem (povídka, historický román, balada v próze, román z nedávné minulosti) a jistě vhodně doplní vlastní hodiny literatury...Ať si naši žáci uvědomí malý zázrak: jedna otáčející se deska - a prožíváme čtyři děje zobrazené spisovateli - čtyři životy z časově tak odlišných dob. Prožíváme je takřka společně s postavami, zásluhou veliké tvůrčí síly živého slova.

OBSAH:
1. Havířská balada
2. Proti všem
3. Život proti smrti
4. Jak si nakouřil pan Vorel pěnovku

Audiokniha Česká umělecká próza 3 obsahuje výběr umělecké prózy našich klasiků. Autory úryvků jsou Marie Majerová, Alois Jirásek, Marie Pujmanová a Jan Neruda. Čte Marie Vášová, Zdeněk Štěpánek a Vlasta Fabianová.

více

Série Česká umělecká próza

Obálka audioknihy Česká umělecká próza
Česká umělecká próza
Obálka audioknihy Česká umělecká próza 2
Česká umělecká próza 2
Obálka audioknihy Česká umělecká próza 3
Česká umělecká próza 3

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma