Obálka audioknihy S Bohem v Rusku

Interpret: Ilja Kreslík
Vydavatel: Nakladatelství Paulínky
Vydáno: 2016

Walter Ciszek se narodil v rodině polských emigrantů v USA. Po vstupu k jezuitům se přihlásil k misijní práci v Rusku. Když vypukla druhá světová válka, byl právě v polské oblasti obsazené Rudou armádou. Rozhodl se zůstat. V roce 1940 byl však zatčen, tvrdě vyslýchán a dalších 23 let vězněn sovětským režimem, z toho 15 let na Sibiři. Teprve v roce 1963 se mohl vrátit do Spojených států, výměnou za dva sovětské agenty. O své životní zkušenosti napsal dvě knihy. Toto je jedna z nich.
„Ti, kdo si nepamatují minulost, jsou odsouzeni k tomu ji opakovat“ (George Santayana).

S Bohem v Rusku - 23 kněžských let v sovětských vězeních a sibiřských pracovních táborech - audiokniha obsahuje životní vzpomínání na léta v Rusku. Autor Walter Joseph Ciszek. Čte Ilja Kreslík.