Obálka audioknihy Královna a divoška

Interpret: Jana Štvrtecká
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2021

Najdi svou podstatu i potenciál, který v sobě chováš

Linda Jaroschová a Anselm Grün přinášejí povzbuzení ženám nejen k radosti z vlastního bytí ženou, ale také aby dokázaly žít naplno to, čím jsou.

Ve svých stejnojmenných seminářích se Linda Jaroschová věnuje sedmi obrazům ženství. Její bratr Anselm je spojil s obrazy biblických žen a přidal k nim dalších sedm. Tyto biblické ženy představující vždy silnou stránku určitého archetypu mohou současným ženám pomoci odhalit svou podstatu a učí je, jak čerpat z vnitřního bohatství jejich vlastní ženskosti. Mohou být umělecké, moudré, milující, mateřské, smějící se, bojující, královské nebo divoké. Archetypy jim ukazují, jak být sama sebou, a přesto se nezpronevěřit tomu, v co bytostně věří. Nabízejí lék na rány na duši, které jim uštědřily falešné obrazy žen, a vedou je cestou k plnosti a uzdravení a dodat jim odvahu, aby i v obtížných situacích dokázaly důvěřovat ve své vlastní síly. A proč autoři zvolili zrovna číslo čtrnáct? Není to náhoda. Čtrnáctka totiž je od nepaměti číslem uzdravení. V Babylóně ctili čtrnáct pomáhajících božstev. V křesťanství známe čtrnáct světců, patronů a pomocníků v nouzi. Čtrnáctka je však zároveň i číslem označujícím ženství. Představuje polovinu měsíčního cyklu, což má pro ženu mimořádný význam.

Ženy z uvedených čtrnácti obrazů přijaly odpovědnost za sebe. Místo aby si naříkaly nad vlastní bídou, napřely energii ke změně. Ale nebylo to jednoduché. Svou silnou stránku často objevily teprve v okamžiku, kdy se ocitly úplně na dně. Až příliš dlouho totiž čekaly řešení od někoho jiného a jejich bída se zatím neustále prohlubovala. Teprve pak poznaly, že řešení spočívá v nich samých. Uvědomily si, že v sobě mají všechnu potřebnou moc k vybřednutí ze svých problémů. Cílem autorů je povzbudit posluchačky k radosti z vlastního bytí ženou, aby dokázaly žít naplno to, čím jsou.

LINDA JAROSCHOVÁ
Narodila se v Mnichově a jejím bratrem je Anselm Grün. Od roku 2001 působí jako nezávislá pedagogická poradkyně a věnuje se psaní. Pořádá semináře a přednášky na témata, která zajímají současné ženy – o osobní odpovědnosti, identitě, smyslu života. Základem těchto seminářů jsou knihy, které napsala – Královna a divoška a Zítra nosím červenou. Kromě toho ženám radí v nejrůznějších životních situacích.

ANSELM GRÜN
Německý benediktinský mnich, ekonom, filozof a teolog. V letech 1965 – 1971 studoval filozofii a katolickou teologii v St. Ottilienu a v Římě. Byl žákem Karla Rahnera, jednoho z nejvýznamnějších teologů 20. století. V roce 1974 získal doktorát z teologie. Za svou dlouholetou činnost ve vedení v německém benediktinském opatství Münsterschwarzach, kde nyní žije, a za vzdělávání dospělých a mládeže byl vyznamenán v roce 2007 Spolkovým křížem za zásluhy. Je autorem řady knih, v nichž se stejně jako ve svých přednáškách a kurzech zabývá lidskými problémy a potřebami. Patří k nejčtenějším křesťanským autorům současnosti a jeho knihy vyšly ve více než 30 jazycích. V češtině například vyšlo: Anděl Vánoc ať je s tebou, Buď dobrý sám k sobě, Bydlet v domě lásky, Cesty ke svobodě, Deprese jako šance, Exercicie pro všední den, Jak překonávat konflikty, Jdi svou vlastní cestou a mnoho dalších.

Nahrávka vznikla podle knihy Lindy Jaroschové a Anselma Grüna Královna a divoška vydané nakladatelstvím Alpha Book v roce 2019. Copyright © 2020 Vier-Türme GmbH, Verlag, 97359 Münsterschwarzach Abtei. through Kristin Olson Agency. Z německého originálu Königin und wilde Frau přeložila Jindra Hubková. Translation © Jindra Hubková, 2018. Čte Jana Štvrtecká. Vyrobilo studio Soundguru. Design obálky © Diana Delevová. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2021.

Audiokniha Královna a divoška. Autoři Linda Jaroschová a Anselm Grün, čte Jana Štvrtecká.