Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Vánoční rozjímání

Vánoční rozjímání

Anselm Grün

Délka: 2 h 56 min
Interpret: Jan Zadražil
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2022
Typ souboru: MP3
Velikost: 165 MB

TICHÝ ČAS VERSUS ČAS STRESU A NÁKUPŮ

Nádherná zamyšlení, plná něhy a lásky, která by neměla chybět žádnému adventu.

Vánoční poselství jednoho z nejoblíbenějších duchovních autorů současnosti provází čtenáře v krátkých hutných črtách po adventních a vánočních tématech. Ozařuje je jako témata radostného času plného očekávání: tichý čas vs. čas stresu a nákupů, čekání na příchod, podstata bdění, dárky a obdarování, obraz věnce a hvězdy, setkání a naslouchání, opravdová radost, tichá a svatá noc, vánoční hvězda, sníh a Vánoce, stromeček, rodina, Boží překvapení, jesle a stáj, osel a vůl, betlémy, andělé a pastýři, pokoj na zemi, narození Ježíše v našem srdci, zázrak narození, vnitřní dítě, Bůh se stal člověkem, podstata radosti.

ANSELM GRÜN
Je německý katolický kněz, ekonom, spisovatel, filozof a teolog. Je autorem duchovní literatury, která je hojně překládána do cizích jazyků. Dětství prožil se šesti sourozenci v Lochhamu u Mnichova. Studoval filozofii a katolickou teologii v St. Ottilienu a v Římě, má doktorát z teologie. Žije, tvoří a jako hlavní ekonom opatství působí v německém Münsterschwarzachu.

JAN ZADRAŽIL
Je český herec, známý nejen z divadla, ale i z televizních filmů a seriálů. V Praze vystudoval konzervatoř. Působil na různých scénách, jako jsou např. Divadlo Na Fidlovačce, Divadlo na Vinohradech, Divadlo pod Palmovkou a mnoho dalších. Populární je i díky účinkování v seriálech Specialisté, Velmi křehké vztahy, Ohnivý kuře nebo ve filmech Nekorektní příběh, Přijde letos Ježíšek a Labyrint. Věnuje se také načítání audioknih.

Nahrávka vznikla podle knihy Anselma Grüna Vánoční rozjímaní vydané nakladatelstvím Portál v roce 2010, 2020. Copyright © Verlag Herder GmbH, Freiburg im Breisgau 2005, 2008. Z německého originálu Das kleine Buch der Weihnachtsfreude přeložila Eliška Závodná. Translation © Eliška Závodná, 2010, 2020. Čte Jan Zadražil. Režie, zvuk Jan Koukal. Hudba Soundguru. Technická redakce Klára Melicharová. Vyrobilo studio Soundguru. Cover illustration © Shutterstock. Design obalu Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., ve spolupráci s nakladatelstvím Portál, s. r. o., 2022.

Audiokniha Vánoční rozjímání, autor Anselm Grün, čte Jan Zadražil.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma