Žijte nejen o víkendu

Anselm Grün

Délka: 4 h 6 min
Interpret: Tomáš Voženílek
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2023
Typ souboru: MP3
Velikost: 231 MB

JE ČAS ZASTAVIT SE A NAJÍT VNITŘNÍ KLID

Svatý Benedikt tvrdil, že modlitba je pramenem, ze kterého vyvěrá práce. Anselm Grün se zamýšlí nad tím, jak dnes sladit modlitbu a práci, život a povolání.

Benediktinské „ora et labora“ ve středověku formovalo křesťanskou pracovní morálku. I dnes je ale důležité sladit modlitbu a práci, vnější a vnitřní život, pohyb a klid, život a povolání. Jde o rovnováhu mezi prací a životem. Co přináší modlitba modernímu člověku, který není zbožný? Modlitba v širším smyslu znamená: mít čas se zastavit, přerušit práci, najít vnitřní klid a spojit se sám se sebou. Protože pak nežijeme jen z toho, co nám přináší užitek, ale z toho, co nás skutečně naplňuje.

ANSELM GRÜN
Mnich benediktinského opatství v německém Münsterschwarzachu, ekonom, spisovatel, filozof a teolog. Je vyhledávaným duchovním průvodcem. Patří k nejčtenějším křesťanským autorům současnosti, jeho knihy se překládají do mnoha jazyků včetně češtiny. Dětství prožil se šesti sourozenci v Lochhamu u Mnichova. Studoval filozofii a katolickou teologii v St. Ottilienu a v Římě, je žákem jednoho z nejvýznamnějších teologů 20. století Karla Rahnera.

TOMÁŠ VOŽENÍLEK
Rozhlasový moderátor a publicista. Vystudoval magisterský obor Sociální a masová
komunikace na Univerzitě Jana Amose Komenského v Praze a své jazykové schopnosti si
prohloubil studiem na Devon School of English a EC Brighton English Language School. Od roku 2000 pracoval v Českém rozhlase. Na stanici Dvojka moderoval Sobotní dobré ráno, Noční Mikrofórum či Kávu o čtvrté. Byl také oblíbeným a respektovaným interpretem audioknih, jeho doménou byly zejména náročné tituly z oblasti psychologie a osobního rozvoje.

Nahrávka vznikla podle knihy Anselm Grüna Žijte nejen o víkendu vydané nakladatelstvím Alpha Book v roce 2021. Copyright © 2021 Vier Tuerme GmbH, Verlag, 97359 Münsterschwarzach Abtei, through Kristin Olson Agency. Z německého originálu Leben - nicht nur am Wochenende přeložila Martina Valentová. Translation © Martina Valentová. Čte Tomáš Voženílek. Zvuk a režie Jan Koukal. Hudba Soundguru. Technická redakce Klára Melicharová. Vyrobilo studio Soundguru. Design obálky Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o. , 2023.

Audiokniha Žijte nejen o víkendu: Jak práce dokáže proměnit náš život, autor Anselm Grün, čte Tomáš Voženílek.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky