Obálka audioknihy Juraj Jánošík® proti Dračímu řádu

Interpret: Ladislav Hampl
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2019

Pozor, tato audiokniha je pikantní jako dobře uleželá kořalka, kyprá jako ženské tvary a úderná jako rána valaškou mezi oči.

Slovutný hrdina Juro Jánošík, pravá ruka palatina Turzy, vyjíždí na svém jízdním Kempelenu vstříc nervy drásajícímu dobrodružství, aby obhájil svou čest a zachránil Habsburskou monarchii před intrikami nebezpečného Dračího řádu. Jako dva neohrožení bratři cestují Jánošík s Turzem napříč střední Evropou, rotační valašku i parní palaš nachystané na místní zločince. Užívají si lokální krmě, pitiva i žen, aby takto posíleni mohli čelit zlu většímu a hrůznějšímu, než si obyčejný smrtelník vůbec dokáže představit. Šílená čarodějnice Mordula alias hraběnka Báthoryová, která praktikuje nekromancii a koupe se v krvi sličných panen, se rozhodla proměnit Rakousko – Uhersko v živoucí peklo na Zemi. Akční příběh z alternativních slovenských dějin je první částí knižní ságy tajemného autora Svetozára Olovranta.

SVETOZÁR OLOVRANT
Slovenský spisovatel, jehož pravou totožnost zná jen několik nejbližších přátel. Podle nezaručených zpráv se narodil roku 1975 v Trenčíně a žije sám jako poustevník na vrcholu opuštěného vodojemu kdesi v pustinách Turčianské kotliny. Odmítá vystupovat v médiích a s nakladatelem komunikuje pouze po internetu nebo přes nastrčené osoby. Mezi jeho záliby patří sportovní střelba z kuše a suchá frankovka.

LADISLAV HAMPL
Narodil se v Liberci, původně měl v plánu stát se profesionálním fotbalistou, osud, talent a brzký začátek s kouřením však rozhodl, že to bude trochu jinak. Vystudoval pražskou DAMU a brzy se stál členem Divadla Na Zábradlí. Zde ztvárnil mnoho svých milovaných postav v několika desítkách divadelních představení (A tančit!, Komplic, Česká válka, Platonov je darebák, W. zjistil, že válka je v něm). V současné době stále miluje Liberec, fotbal, svou rodinu a přátele. Od roku 2016 je na volné noze a exceluje v několika inscenacích, především na pražských alternativních scénách (Terminus - Divadlo v Celetné, Sudí - Divadlo Verze, Jak zabít komika - Ungelt). Spoustu času věnuje fotbalovému týmu Real Top Praha, který díky charitativním fotbalovým zápasům přispívá každým rokem několik miliónů na dobročinné účely.

Nahrávka vznikla podle knihy Svetozára Olovranta Juraj Jánošík® proti Dračímu řádu vydané nakladatelstvím Argo v roce 2019. Copyright © Svetozár Olovrant, 2018. Ze slovenského originálu Juraj Jánošík® proti Dračiemu rádu,vydaného v roce 2018 nakladatelstvím Marenčin PT přeložil Richard Klíčník. Translation © Richard Klíčník, 2019. Čte Ladislav Hampl. Režie Josef Kačmarčík. Hudba Dominik Svoboda. Zvuk Rostislav Koňařík. Cover and illustrations copyright © Mikuláš Podprocký, 2018. Grafická úprava obalu Matěj Čadil. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., v březnu 2019. www.tympanum.cz

Audiokniha Juraj Jánošík® proti Dračímu řádu je zběsilá jízda napříč alternativními dějinami Slovenska. Napsal Svetozár Olovrant, čte Ladislav Hampl.