Obálka audioknihy Nebe nad Perninkem

Interpret: Josef Pejchal
Vydavatel: Audiotéka, MOBA
Vydáno: 2023

Petr je mladý nadaný chlapec, který díky svému talentu lehce proplouvá studiem medicíny a záhy se stává úspěšným lékařem na prestižní pražské klinice. Jeho úspěch je ale vykoupen permanentním bojem s alkoholem, kterému podléhá čím dál tím více. Postupně ztrácí práci, rodinu i přátele. Rozhodne se tedy pro razantní životní změnu. Stane se obvodním lékařem v Perninku, malém městečku v Krušných horách. Zde, uprostřed přírody, v místech, kde lidé musí žít ve vzájemné pospolitosti, konečně nalezne nejen domov, ale i lásku…

ŠTĚPÁN JAVŮREK
Štěpán Javůrek (*1987) žije pod Krušnými horami celý svůj život. Ve svém volném čase rád o Krušných horách píše a poznává jejich historii. Román Chaloupky je jeho první vydanou knihou, následují romány Nebe nad Perninkem, Sudetský dům I a II a Krušnohoské osudy. V současné době žije v Chodově a jeho koníčky jsou cestování, psaní, běhání, rodina a pes.

JOSEF PEJCHAL
Ze třetího ročníku gymnázia přestoupil na pražskou konzervatoř. V závěru studia hostoval v olomouckém Moravském divadle, po absolutoriu v roce 2002 nastoupil do Černého divadla Jiřího Srnce, s nímž hodně cestoval po světě. V roce 2003 získal angažmá Východočeského divadla Pardubice, kde si zahrál spoustu zajímavých rolí, např. Hamleta nebo Romea.

Na televizní obrazovku pronikl již v roce 1999 ve filmech Ultimátum a 2001 Jak ukrást Dagmaru. Nejznámější je divákům v Ordinaci v růžové zahradě jako MUDr. Adam "Vrabčák" Suk. Kromě toho si zahrál i malou roli v koprodukčním dvoudílném filmu Johanka z Arku vedle Kláry Issové, ale i Jacqueline Bissetové nebo Petera O'Toola.

Audiokniha Nebe nad Perninkem, autor Štěpán Javůrek, čte Josef Pejchal, režie Ondřej Černý.