Obálka audioknihy Hodiny

Vydavatel: Témbr
Vydáno: 2023
Velikost: 1.33 GB

V době, kdy svět stále ještě počítá náklady druhé světové války a železná opona se spustila, život jedenáctiletého Rolanda Bainese se obrátí vzhůru nohama. Dva tisíce kilometrů od matčiny ochranitelské náruče, uvězněný v internátní škole, přitahuje svou zranitelností učitelku klavíru slečnu Miriam Cornellovou a zanechává v ní jizvy i vzpomínku na lásku, která nikdy nezmizí.

Nyní, již dospělý, opuštěný manželkou, jež ho nechala samotného s maličkým synem, je Roland konfrontován s realitou neklidné existence. A jak se radiace z Černobylu šíří po Evropě, zaříná Roland hledat odpovědi na otázky, které se obrací zpět hluboko do historie jeho rodiny a vydrží mu už na zbytek jeho života

Od Suezské krize po tu Karibskou, přes pád Berlínské zdi až k současným problémům pandemie a klimatických změn... Roland se občas veze s vlnou historických změn, ale častěji se s ní snaží bojovat. Tíží ho ztracené příležitosti, hledá útěchu kde jen to jde... Jeho cesta přináší důležité otázky pro nás pro všechny... Hodiny jsou intimní i univerzální příběh o lásce, lítosti a neklidném hledání odpovědí.

Ian McEwan: Hodiny | Čte Gustav Hašek| Režie Marek Štifter | Zvuk, střih a mastering studio ArtDOG | Hudba Marek Štifter | Natočeno ve studiu ArtDOG | Grafiku podle knižní předlohy adaptovala Jana Rybová | Produkce Marek Štifter | Supervize Kateřina Višinská | Vydala Euromedia Group, a. s. – Témbr, v prosinci 2023

Nahrávka vznikla podle knihy:
Ian McEwan: HODINY
LESSONS