Obálka audioknihy Paměti česko-slovenského diplomata napříč režimy

Paměti česko-slovenského diplomata napříč režimy

Juraj Martoník

Interpret: Zbyšek Horák
Vydavatel: Audiostory
Vydáno: 2022

Jak se žilo jednomu z nás… za různých režimů.

Paměti diplomata jsou autorovou prvotinou. Kniha neobyčejným způsobem spojuje v jeden celek životní osudy autora s převratnými historickými událostmi v letech 1984-2001. Juraj Martoník nastoupil roku 1984 do diplomatické služby. Jaká byla cesta k tomuto postu v Československu? Jak zvládal „kočovný“ život v natolik odlišných místech naší zeměkoule, jakými jsou Mongolsko a Austrálie? Co mu přinesla doba po roce 1989? A které události tehdy promlouvaly nejen do jeho života, ale i do osudů každého z nás? Výsledkem autorova vzpomínání je unikátní pokus o propojení osobního příběhu, „velkých dějin“ a cestopisů. Seznamte se s místy a časy vzdálenými, a přesto stále blízkými.

JUDr. Juraj Martoník, *1959 v Košicích
Pracoval na FMZV ČSFR, MZV ČR a MZV SR. V roce 1993 zakládal 1. slovenskou ambasádu v Praze, působil v diplomatických službách v dalekých a tak odlišných zemích jako je Mongolsko (1988-91) a Austrálie (1998-2001).
Od roku 2008 pracuje jako právník a expert na odboru bezpečnostní politiky ministerstva vnitra.

Krácení a úprava textu – Lenka Skalická
záznam zvuku a režie – Daniel Tůma
střih, mix a mastering – Dominik Budil
hudba - Karpof Brothers
grafický design: Jan Šavrda 2022
natočeno ve zvukovém studiu Karpofon (AudioStory) v lednu 2022
vydalo AudioStory s.r.o. ℗ © 2022

Audioknihu Paměti česko-slovenského diplomata napříč režimy od autora Juraje Martoníka čtou Zbyšek Horák a Radek Hoppe.