Jmenuju se Ozzy

Délka: 15 h 18 min
Interpret: Otakar Brousek ml.
Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia
Vydáno: 2018
Typ souboru: MP3
Velikost: 863 MB

Jmenuju se Ozzy - audiokniha obsahuje vlastní vyprávění Ozzyho Osbourna o tom, jak se z povaleče a alkoholika bez budoucnosti stala žijící legenda rockové scény. Autor Ozzy Osbourne a Chris Ayres. Čte Otakar Brousek ml.

Se skupinou Black Sabbath a poté jako sólový umělec získal dvě Grammy a po celém světě prodal přes sto miliónů desek. Se svou manželkou založili rockový festival Ozzfest a účinkovali spolu v reality show The Osbournes na MTV. Na birminghamském chodníku slávy má od roku 2000 vlastní hvězdu. Ale jsou to všechno jen povrchní a zkratkovité informace.

Kniha Jmenuju se Ozzy je jeho vlastním vyprávěním, i když místy trochu zamlženým alkoholem a drogami. Jak se ze zapadlého městečka, z povaleče a alkoholika bez budoucnosti stala žijící legenda rockové scény? Ozzy vypráví o svých rodičích, o tom, jak poznal svou nynější ženu, o pádech a vzkříšeních. Upřímné vyprávění rockové legendy vás doslova vtáhne do jeho neuvěřitelného života od začátku až do konce.

Ozzy Osbourne
Ozzy Osbourne se narodil v anglickém Birminghamu, ve čtvrti Aston. Byl čtvrtým ze šesti dětí a celá rodina žila v malém domě se dvěma ložnicemi. Svou kariéru nastartoval založením heavy metalové skupiny Black Sabbath, kterou tvořili Ozzy, Tony Iommi, Geezer Butler a Bill Ward. Od 80. let vystupuje sólově. Se svou manažerkou a zároveň ženou každoročně pořádá metalový festival Ozzfest.

Otakar Brousek ml.
Otakar Brousek ml. se narodil do herecké rodiny. Vyrůstal v pražských Dejvicích a vystudoval hudebně dramatický obor pražské konzervatoře. Po absolutoriu nastoupil do angažmá ve Středočeském divadle Kladno. Patří také k oblíbeným filmovým a pohádkovým hercům - například Údolí krásných žab, Hop a je tu lidoop, Svatba upírů nebo Snowborďáci.

Copyright © Ozzy Osbourne, 2009
Translation © Ladislav Šenkyřík, 2011

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma