Sněhová královna

Hans Christian Andersen

Koupit za 92 Kč Cena včetně DPH

Délka: 1 h 34 min
Interpret: Václav Knop
Vydavatel: SAGA Egmont
Vydáno: 2021
Typ souboru: MP3
Velikost: 88 MB

Zlý čaroděj stvoří kouzelné zrcadlo, které zobrazuje pouze ošklivost. Chce jej odnést do nebe, ale zrcadlo se mu rozbije a jeho střípky se roztříští po celé zemi. Proniknou lidem do očí i do srdcí a tito lidé se potom stávají bezcitnými, protože nevidí krásu světa.

Přesně to se přihodí malému Kajovi. Následující zimu opouští svoji kamarádku Gerdu a nastupuje do saní tajemné Sněhové královny, která si ho odveze do svého paláce. Gerda se však rozhodne Kaje zachránit a vydává se tak na dlouhou cestu plnou dobrodružství. Během svého putování se setkává s čarodějnicí, mluvící vránou, divokou loupežnickou dcerkou a mnoha dalšími bytostmi. Podaří se jí dorazit až na samotný sever Skandinávie, zlomit kletbu a přivést Kaje zpátky domů?

VÁCLAV KNOP
Český herec, dabér a režisér, známý například jako tělocvikář Jonáš ze seriálu Hospoda nebo jako doktor Zdeněk Vacek z populárního seriálu Slunečná. Podílel se na dabování mnoha filmů a seriálů, namluvil mimo jiné postavu majora Franka Burnse v kultovním americkém seriálu M*A*S*H. Je držitelem Ceny Františka Filipovského za mimořádné dabingové zpracování audiovizuálního díla a jeho hlas můžete znát také z nádražních reproduktorů, kde oznamuje příjezdy a odjezdy vlaků.

HANS CHRISTIAN ANDERSEN (1805–1875)
Byl dánský spisovatel, který se proslavil jako autor dětské literatury. Mezi nejoblíbenější pohádky z jeho pera patří Malá mořská víla, Sněhová královna, Ošklivé káčátko, Princezna na hrášku nebo Císařovy nové šaty. Jeho knihy byly přeloženy do více než 160 jazyků a mnoho z nich se dočkalo jak divadelního, tak filmového zpracování. Nejznámější jsou bezpochyby animované filmy studia Disney jako Malá mořská víla (1989) nebo volná adaptace Sněhové královny nazvaná Ledové království (v originále Frozen, 2013). Díky jeho přínosu dětské literatuře se Andersenovy narozeniny 2. dubna slaví jako Mezinárodní den dětské knihy.

Audiokniha Sněhová královna obsahuje pohádku, jejíž autorem je Hans Christian Andersen. Čte Václav Knop.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky