Obálka audioknihy Stalker

Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2016
Série: Joona Linna díl 5

Joona Linna před rokem zmizel. Skoro všichni si myslí, že je mrtvý. Skoro všichni.

Policie obdrží video snímající tajně ženu za oknem, jak si obléká punčocháče. Objekt slídila se druhý den stane obětí krvavé vraždy. Krutost činu dovede vyšetřovatele k pastorovi Rockymu Kyrklundovi, který byl před devíti lety odsouzen za brutální zabití k nařízené psychiatrické péči. Domnělý viník se však ke spáchání násilí nedoznal, neboť si z události nic nepamatuje kvůli poškození mozku, které utrpěl při autonehodě. Zatímco Rocky dosud pobývá na uzavřeném oddělení, je na cestě další nahrávka. Nikdo nechápe, co se děje, ale komisařka Margot Silvermanová je přesvědčená, že se jedná o sériového vraha. Poslední díl řady s Joonou Linnou vychází opět v intenzivním podání Pavla Rímského, jehož hlas už k sérii neodmyslitelně patří.

„V románu Stalker autorská dvojice pod pseudonymem Lars Kepler vycítila naladění společnosti, podchytila trendy, ve kterých moderní člověk žije, a proměnila je v ústřední motivy. Proto se strhující detektivní příběh odehrává v kulisách internetového světa, YouTubu a sociálních sítí. Vyprávění postrádá hluchá místa a ve své komplexnosti je příběh vystavěn a precizně domyšlen do nejmenších detailů.“ — Novinky.cz

„Dobře vystavěná, napínavá detektivka, která nikdy neztrácí na intenzitě… Kepler to zase dokázal.“ — Adresseavisen

„Autoři vycházejí ze stejného receptu jako u předchozích knih. Mají skvěle vyvinutý smysl pro to, co je třeba k tomu, aby v lidech probudili jejich nejtemnější strachy a představy.“ — Dagsavisen

„Stalker je ještě o několik příček lepší než předchozí díly série. Kniha je neuvěřitelně chytře poskládaná dohromady.“ — Berlingske

LARS KEPLER
Pseudonym, za nímž se skrývá autorské manželské duo Alexandra Coelho Ahndorilová (* 1966) a Alexander Ahndoril (* 1967). Oba mají rádi thrillery, a proto se rozhodli vytvořit sérii kriminálních příběhů, které by nebyly spojovány s jejich dosavadní tvorbou. Jejich první společný román Hypnotizér (Host, 2010) se stal mezinárodním bestsellerem, filmového zpracování se ujal známý režisér Lasse Hallström. Druhým dílem byla neméně úspěšná Paganiniho smlouva (Host, 2011), třetím Svědkyně ohně (Host, 2012), čtvrtým Písečný muž (Host, 2013) a pátým titulem řady je Stalker (Host, 2015). Kromě Stalkera vyšly jako audioknihy v interpretaci Pavla Rímského také všechny předchozí romány Larse Keplera.

PAVEL RÍMSKÝ (* 1949)
Po studiích na JAMU získal angažmá v divadle v Hradci Králové, později vystupoval v divadle Dílna 24, které bylo trnem v oku tehdejšímu režimu. Účinkoval v mnoha oblastních i pražských divadlech, například v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, Městských divadlech pražských, Realistickém divadle (dnešní Švandovo divadlo) i v Divadle v Dlouhé. Od roku 1997 je členem souboru Divadla na Vinohradech. Filmoví diváci jej znají z rolí ve filmech Colette, Zemský ráj to napohled, Hanele či Učitel tance, ale i z televizních filmů a seriálů jako Četnické humoresky, Dobrodružství kriminalistiky nebo Ulice. Díky svému charakteristickému hlasu se uplatnil také v dabingu (např. major Sidney Theodore Freedman v seriálu M*A*S*H). Pro vydavatelství OneHotBook se zhostil četby Keplerových thrillerů Hypnotizér (2013), Svědkyně ohně (2012), Písečný muž (2013) a Paganiniho smlouva (2015), ale také audioknihy Cesta Steva Jobse (2012) od Jaye Elliota. Spolu s Janou Strykovou a Igorem Barešem ztvárnil vybrané party v titulu Poslední Laponec (2014) Oliviera Truca, oceněném jako nejlepší francouzská detektivka roku 2013.

Stalker - audiokniha obsahuje dechberoucí thriller švédské autorské dvojice ukryté za pseudonymem Lars Kepler. Čte Pavel Rímský.

Série Joona Linna

Obálka audioknihy Písečný muž