Obálka audioknihy Zrcadlový muž

Vydáno: 2020
Série: Joona Linna díl 8
Velikost: 1.13 GB

Když jí navlékl smyčku okolo krku, byla ještě naživu. Došel zpátky k navijáku a uchopil rukojeť.

Jediným svědkem brutálního činu je psychicky nemocný muž, jehož chatrná paměť si odmítá vzpomenout, co viděl. Komisař Joona Linna se proto znovu spojí s hypnotizérem Erikem Mariou Barkem, aby mu pomohl odhalit pravdu. Podaří se jim z choré mysli vydolovat, kdo šestnáctiletou Jenny vytáhl na dětskou prolézačku v centru Stockholmu a oběsil ji tam na ocelovém laně? A kde vlastně dívka, která už před pěti lety zmizela cestou ze školy, celou dobu byla? Joona se obává, že by nemusela být jedinou obětí, která takto skončí…

LARS KEPLER
Je pseudonym, za nímž se skrývá tvůrčí duo Alexandra Coelho Ahndorilová (* 1966) a Alexander Ahndoril (* 1967). Po vydání Hypnotizéra (2009), který se stal okamžitou literární senzací, vypuklo ve Švédsku horečné pátrání po totožnosti jeho autora. Manželský pár – tou dobou už zavedení spisovatelé – byl i se třemi dcerami vypátrán reportéry největšího bulvárního plátku v domku na západním pobřeží země, kde se ukrýval před vlnou publicity. Bestsellerová série románů s komisařem Joonou Linnou, nejnověji doplněná o osmý případ Zrcadlový muž, oběma ve vlasti vynesla titul nejprodávanějších prozaiků desetiletí. Často jsou označováni na nejvýraznější pokračovatele Stiega Larssona. Ve světě se prodalo přes 15 milionů výtisků jejich knih ve 40 jazycích. Čeští čtenáři, u nichž se Keplerova díla rovněž těší velké oblibě, jich nyní vlastní už přes půl milionu výtisků.

PAVEL RÍMSKÝ
Získal po studiích na JAMU angažmá v královéhradeckém Klicperově divadle a na sklonku 70. let vystupoval v divadle Dílna 24, které bylo trnem v oku tehdejšímu režimu. Účinkoval v mnoha oblastních i metropolitních divadlech, například v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, Městských divadlech pražských, Realistickém divadle (dnešní Švandovo divadlo) či v Divadle v Dlouhé. Od roku 1997 je členem souboru Divadla na Vinohradech. Filmoví diváci ho znají nejen z rolí ve filmech Colette, Zemský ráj to napohled, Hanele či Učitel tance, ale i z televizních filmů a seriálů jako Četnické humoresky, Dobrodružství kriminalistiky nebo Ulice. Jeho majestátní bas se často uplatňuje také v dabingu (např. major Sidney Theodore Freedman v seriálu M*A*S*H) a ve válečných dokumentech. Vedle série o komisaři Linnovi (2013–2020) dále účinkuje i v těchto audioknihách vydavatelství OneHotBook: Cesta Steva Jobse (2012), Poslední Laponec (2014), Enderova hra (2016).