Obálka audioknihy Jak Kuba vyzrál na Papejše

Interpret: Barbora Hrzánová
Vydavatel: Tebenas
Vydáno: 2015

Co nutí děti občas zlobit? Kdo je k tomu navádí? No přece Papejši! Skřítkové, kterým nic není svaté. Ale na malého Kubu si rozhodně nepřijdou...

Účinkují:
Jiří Köhler/Kuba
Barbora Hrzánová/Papejš Pik
Radek Holub/Papejš Pok
Julie Doležalová/Ema
Jana Paulová/kočka Carmen
Jiří Lábus/strážník
Viola Fischerová/paní Fischerová
Hana Kofránková/paní Tesařová
dále hrají: Hana Vagnerová, Renata Visnerová, Jana Kovalčíková, Irena Máchová

Viola Fischerová (1935-2010)
Česká básnířka a překladatelka. Vystudovala slavistiku na univerzitách v Praze a Brně. V 60. letech pracovala v literární redakci Čs. rozhlasu. Po emigraci do Švýcarska v roce 1968 vystudovala germanistiku a historii na basilejské univerzitě. V roce 1984 odchází do Německa, kde pokračuje ve spolupráci se Svobodnou Evropou a časopisem Svědectví. V roce 1994 se vrací do Prahy. Její tvorba je často odborně oceňována, například prestižní cenou Magnesia Litera. Poprvé v roce 2006 za dětskou knihu Co vyprávěla Dlouhá chvíle. O čtyři roky později pak v kategorii poezie za sbírku Domek na vinici. Z další tvorby: básnické sbírky Jak pápěří, Babí hodina, Divoká dráha domovů, Zádušní básně za Pavla Buksu, Matečná samota, Písečné dítě, próza pro děti O Dorotce a psovi Ukšukovi, rozhlasová hra Nesmrtelná kuřata aj.

Jak Kuba vyzrál na Papejše - audiokniha obsahuje úsměvnou pohádku s písničkami, kterou napsala Viola Fischerová. Čtou Bára Hrzánová a Radek Holub. Režie Hana Kofránková.