Obálka audioknihy Výkupné za Eraka

Vydáno: 2018
Série: Hraničářův učeň

Hraničárův učeň #5

Tentokrát se Halt a Will vydávají zachránit oberjarla Eraka, skandijského vůdce, do pouštní země Aridy. Má-li být ale jejich cesta úspěšná, potřebují spolu s výkupným mít i někoho z královského rodu – tak princezna Kassandra, neboli Evanlyn, přemluví svého otce aby jí dovolil odplout na jih s hraničáři. K výpravě se ještě připojí Horác a Gilan, aby byla princenza dostatečně chráněná. Dostane se ale šestice přes poušť, kde řádí znepřátelené kmeny a kde jim na každém kroku hrozí neznámá nebezpečí? Pomohou jim jejich hraničářské schopnosti v neznámé krajině?

JOHN FLANAGAN:
Australský spisovatel nejprve pracoval jako reklamní textař a později redaktor na volné noze. Věnoval se také psaní scénářů pro televizní komedie. Vlastní fantastický svět, do kterého vstupují čtenáři po celém světě, původně vytvořil pro svého syna, kterého chtěl zábavným způsobem přivést ke čtení. Dnes patří k nejproduktivnějším australským prozaikům a mezi jeho velmi úspěšné počiny patří především fantasy série Hraničářův učeň.

MATOUŠ RUML:
Herectví poprvé Matouše Rumla oslovilo už jako malého, v Dětském divadelním studiu. Na scéně začal vystupovat v dětských rolích po boku uznávaných herců. Dnes patří mezi členy souboru Městského divadla v Mladé Boleslavi a hostuje v pražském Divadle Na prádle i ve Švandově divadle. Ztvárnil také několik televizních postav, například ve filmu Princezna a písař nebo v populárním seriálu Comeback. Za své hudebně dramatické umění získal Cenu Zuzany Navarové a Cenu Thálie pro mladého činoherce. Pro Audiotéku namlouvá fantasy sérii Hraničářův učeň – a podle jeho vlastních slov ho to baví.

Copyright Rangerś Appreentice 7: Erak´s Ransom First published in May2010 by Random House Australia Pty Ltd. This edition published by arrangement with Penguin Random House Australia Pty Ltd. ©John Flanagan, 2007 ©Czech translation Egmont s.r.o, 2010

Audiokniha Výkupné za Eraka je pátým dílem úspěšné fantasy série Hraničářův učeň, která vypráví o výcviku a dobrodružství mladého Willa a jeho mistra Halta. Autor John Flanagan. Čte Matouš Ruml.

Série Hraničářův učeň

Obálka audioknihy Výkupné za Eraka