Králové Clonmelu

Délka: 12 h 21 min
Interpret: Matouš Ruml
Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia
Vydáno: 2019
Typ souboru: MP3
Velikost: 697 MB

Audiokniha Králové Clonmelu je osmým pokračováním úspěšné fantasy série s hraničářovým učněm. Autor John Flanagan. Čte Matouš Ruml.

Hraničářův učeň #8

Will se účastní každoročního sněmu, kde se setkává se všemi hraničáři. Se všemi, kromě Halta, ten mezitím vyšetřuje zvláštní události na západě. Ukáže se, že se znova zformovala lživá náboženská sekta, která si říká nezasvěcení a stačila už rozvrátit skoro pět z šesti hibernijských království. Nyní je v ohrožení království Clonmel, a Halt, Will a Horác se vydají na cestu, aby v něm pomohli znovu nastolit pořádek a odvrátili tak útok sekty na samotný Araluen. Na povrh vyplavou střípky z Haltovy minulosti, které si celou dobu tak úzkostlivě strážil. Budou jim na výpravě užitečné? Budou dva hraničáři stačit na zabránění vzpoury v celém – a pro ně navíc cizím – království?

JOHN FALANAGAN
Australský spisovatel nejprve pracoval jako reklamní textař a později redaktor na volné noze. Věnoval se také psaní scénářů pro televizní komedie. Vlastní fantastický svět, do kterého vstupují čtenáři po celém světě, původně vytvořil pro svého syna, kterého chtěl zábavným způsobem přivést ke čtení. Dnes patří k nejproduktivnějším australským prozaikům a mezi jeho velmi úspěšné počiny patří především fantasy série Hraničářův učeň.

MATOUŠ RUML
Herectví poprvé Matouše Rumla oslovilo už jako malého, v Dětském divadelním studiu. Na scéně začal vystupovat v dětských rolích, po boku uznávaných herců. Dnes patří mezi členy souboru Městského divadla v Mladé Boleslavi a hostuje v pražském Divadle Na prádle i ve Švandově divadle. Ztvárnil také několik televizních postav, například ve filmu Princezna a písař nebo v populárním seriálu Comeback. Za své hudebně dramatické umění získal Cenu Zuzany Navarové a Cenu Thálie pro mladého činoherce.

Ranger´s Apprentice 8: The Kings of Clonmel
Copyright © John Flanagan, 2008
Czech translation © Egmont s.r.o., 2010
First published by Random House Australia Pty Ltd. This edition published by arrangement with Penguin Random House Australia Pty Ltd.

více

Série Hraničářův učeň

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma