Farma paní Láryfáry

Betty MacDonaldová

Délka: 3 h 25 min
Interpret: Taťjana Medvecká
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2020
Série: Paní Láryfáry
Typ souboru: MP3
Velikost: 193 MB

PANÍ LÁRYFÁRY SI S DĚTSKÝMI NECTNOSTMI DOKÁŽE PORADIT!

Třetí díl řady o paní Láryfáry, která si poradí s každým zlobidlem, protože mu ukáže, jak dovedou nehezké vlastnosti zbytečně kazit radost ze života.

Děti občas sužují zákeřné slabosti a záludné choroby, jimiž pak trpí i jejich rodiče. Existuje však snadná pomoc: pobyt na čerstvém vzduchu a štěstí z kontaktu se zvířátky. Že to nestačí? Na statku paní Láryfáry to jde skoro samo, protože tahle dáma to s dětmi umí a taky… dokáže trošičku kouzlit. Ať už dítě postihla balamutinda, která znemožňuje říkat pravdu, nebo je souží slabozrakóza, kvůli níž je nevšímavé k potřebám svého okolí, či jej snad skolila strašpytlóza, pobyt u paní Láryfáry vše spolehlivě vykurýruje. Vlastně – malí „pacienti“ se u ní uzdraví úplně sami a rádi!

BETTY MACDONALDOVÁ
Oblíbená spisovatelka se narodila do početné a svérázné rodiny, která se často stěhovala. Ve dvaceti letech se vdala a odešla na odlehlou slepičí farmu. Tuto svou "drůbeží" etapu pak zachytila v knize Vejce a já, románové prvotině, která měla obrovský úspěch. Po vypuknutí Velké hospodářské krize se Betty s dvěma dcerami vrátila za rodinou do Seattlu. Zde pak MacDonaldovi vedli sice nesnadný, zato příhodami nabitý život, který autorka později popsala v memoárech Co život dal a vzal. Srdce dětí i jejich rodičů si získala zase pohádkami o nevšední postavě paní Láryfáry. Prózy Betty MacDonaldové si díky jejímu neutuchajícímu optimismu a osobitému humoru oblíbily miliony čtenářů.

TAŤJANA MEDVECKÁ
Členka souboru Činohry Národního divadla, kde nastudovala více jak osmdesát rolí. Dvakrát získala Cenu Thálie, vyhrála v rozhlasové anketě Neviditelný herec a za výkony v dabingu obdržela Cenu Františka Filipovského. Často se objevuje v televizi i filmu, hrála v slavném filmu Marečku podejte mi pero, v pohádce Nejkrásnější hádanka nebo v televizních seriálech Hořící keř či MOST!. S Tympanem spolupracovala na titulech Druhý gong, Čárový kód, Adventní kalendář a Rukověť bojovníka světla.

Nahrávka vznikla podle knihy Betty MacDonaldové Farma paní Láryfáry vydané nakladatelstvím Lika klub v roce 2001. MRS. PIGGLE-WIGGLE FARM. Copyright © 1954 by Betty MacDonald. Text copyright renewed 1982 by Anne Elizabeth Evans and Joan Keil. By arrangement with the Beneficiares of the Estate of Betty MacDonald. All rights reserved. Z anglického originálu Mrs. Piggle Wiggle Farm vydaného v nakladatelství Harper Trophy a HarperCollins v New Yorku v roce 1985, přeložila Jana Mertinová. Translation © Jana Mertinová, 2010. Čte Taťjana Medvecká. Hudba Mario Buzzi. Režie a střih Luboš Koníř. Mastering Jan Bláha. Illustrace Lucie Štamfestová. Design obalu pro CD Jan Mottl. Odpovědná redaktorka Šárka Jančíková. Vydalo Tympanum, s. r. o., Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1, v roce 2020. www.tympanum.cz

Audiokniha Farma paní Láryfáry obsahuje třetí díl oblíbeného příběhu o kouzelné paní, která si umí poradit s dětskými nemocemi jako jsou balamutinda, slabozrakóza nebo strašpytlóza... Autorka Betty MacDonaldová, čte Taťjana Medvecká.

více

Série Paní Láryfáry

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky