Obálka audioknihy Táta za všechny prachy

Táta za všechny prachy

David Walliams

Interpret: Jiří Lábus
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2019

Tátové se vyskytují v nejrůznějších tvarech a velikostech. Jsou tlustí tátové a hubení tátové, vysocí a malí… A samozřejmě jsou dobří tátové a špatní tátové.

Pro Franka je jeho táta hrdina. Je to totiž úspěšný automobilový závodník! Stačila ovšem jedna nehoda a z táty hrdiny je najednou táta bez nohy, bez zaměstnání, bez peněz a bez vyhlídek na lepší budoucnost. Zoufalé časy si žádají zoufalá opatření, a tak se Frankův táta zaplete s místními gangstery a pomůže jim vykrást banku. Jsou však dopadeni při činu, táta je odsouzen a putuje do vězení. Z nejlepšího táty je najednou ten nejhorší táta na světě. Frank je ale přesvědčen o jeho nevině a už spřádá dokonalý plán, jak z toho všeho ven...

DAVID WALLIAMS
Britský herec a scénárista, spolutvůrce populární komediální série Little Britain (Malá Velká Británie), za kterou se svým kolegou Mattem Lucasem obdržel tři ceny BAFTA a British Comedy Award. V roce 2008 napsal svou první knihu pro děti. Literární kritici jej dnes označují za nového Roalda Dahla a jeho vypravěčsky brilantní příběhy s překvapivou pointou a černým humorem dávají tomuto označení za pravdu. Na kontě má vedle titulů, které vydává Tympanum jako audioknihy, například tituly Kluk v sukních, Krysburger, Nejhorší Ďábelská zubařka nebo Příšerná teta.

JIŘÍ LÁBUS
Domácí herecká stálice, jeden z nejvýraznějších českých herců své generace. Ztvárnil mnoho rolí v seriálech i filmu, jmenujme například Arabela; Slunce, seno, jahody; Amerika; Zapomenuté světlo. Již tři desítky let je hvězdou divadla Ypsilon. Spolu s dlouholetým hereckým partnerem Oldřichem Kaiserem se stali synonymem osobitého humoru, který si diváci oblíbili prostřednictvím televizních pořadů Možná přijde i kouzelník, Ruská ruleta nebo Zeměkoule. Pro Tympanum načetl audioknihy Bajky i nebajky, Tracyho tygr, Straka v říši entropie, Babička drsňačka, Pan Smraďoch, Dědečkův velký útěk, Půlnoční gang a další.

Nahrávka vznikla podle knihy Davida Walliamse Táta za všechny prachy vydané nakladatelstvím Argo v roce 2018. Text copyright © David Walliams, 2017. Originally published in the English language by HarperCollins Publishers under the title BAD DAD. Z anglického originálu Bad Dad přeložila Veronika Volhejnová. Translation © Veronika Volhejnová, 2018. Translation © Translated under licence from HarperCollins Publishers Ltd. 2018. Čte Jiří Lábus. Hudba Mario Buzzi. Režie, střih a mastering Luboš Koníř. Natočeno ve studiu S pro Alfa, záznam Jan Bláha. Illustrations copyright © Tony Ross 2017. Cover lettering of author’s name copyright © Quentin Blake 2017. Foto autora © Simon Emmett 2016. Design obalu Jan Mottl. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., v dubnu 2019.

Táta za všechny prachy je další audiokniha nejen pro děti z pera Davida Walliamse, kterou opět skvěle ztvárnil Jiří Lábus.