Obálka audioknihy Haló, paní Láryfáry

Vydáno: 2023
Série: Paní Láryfáry

JAK SE LÉČÍ KAŠPAŘINY

Jak se léčí kašpařiny? Volejte paní Láryfáry, báječnou ženu, která má ráda děti a pokaždé najde nějaký zázračný způsob, jak je zbavit jejich chyb.

Když je syn šašek, komediant a kašpar a dělá takové vylomeniny, že odrazuje tatínkovi zákazníky, je třeba zakročit. Je nutné zavolat paní Láryfáry, báječnou ženu, která má ráda děti a pokaždé najde nějaký zázračný způsob, jak je zbavit jejich chyb. Její telefonní číslo je Javorovice jedna dvacet tři čtyřicet pět. Uvádíme ho pro případ, že by ho rodiče dětí, které poslouchají tuhle audioknížku, nutně potřebovali. V pěti příbězích paní Láryfáry pomůže bezmocným rodičům a zlobivé děti s jejich bolístkami vyléčí svými bylinkovými prášky i neodolatelným smyslem pro humor.

BETTY MACDONALDOVÁ
Americká spisovatelka, narozená v Boulderu ve státě Colorado do rodiny důlního inženýra. Kvůli otcově profesi se rodina často stěhovala. Ve svých dvaceti letech se Betty vdala za Boba Hesketta, s nímž odjela na slepičí farmu daleko od civilizace. Manželství se dvěma dcerami se záhy rozpadlo a Betty musela živit rodinu. Roku 1937 onemocněla tuberkulózou a devět měsíců strávila v plicním sanatoriu. Pět let nato se provdala podruhé za Donalda MacDonalda. Žili na ostrově Vashon v Pugetském zálivu nedaleko Seattlu, kde se Betty začala pokoušet o literární tvorbu. Nemocná rakovinou se opět vrátila do Seattlu, ale lékaři jí už nedovedli pomoci. Její knihy jako Vejce a já nebo Co život dal a vzal milují čtenáři po celém světě pro jejich humorný pohled na svět okolo nás a poselství, že ať už člověka potká v životě cokoliv, nikdy by neměl propadat beznaději a pesimismu.

TAŤJANA MEDVECKÁ
Česká herečka se slovenskými kořeny. DAMU absolvovala v roce 1975, v témže roce byla angažována do souboru činohry Národního divadla v Praze. Ve filmu na sebe upozornila již v následujícím roce ve snímku Marečku, podejte mi pero jako partnerka Jiřího Schmitzera. V průběhu let ztvárnila zajímavé postavy v kvalitních českých snímcích, jako byli Klauni, Fair Play, Milada, Úsměvy smutných mužů, Slovo a další. Díky svému zajímavému hlasu se výrazně prosadila i v dabingu, za ženský herecký výkon v dabingu filmu Thelma a Louis získala Cenu Františka Filipovského. Je držitelkou dvou Cen Thálie – za roli Alžběty v Schillerově Marii Stuartovně a za výkon v roli Antonie Nikolajevny v Nilinově hře Poprvé vdaná. Českým lvem byl oceněn její výkon ve filmu Dům. Milují ji rozhlasoví posluchači, kteří ji sedmkrát zvolili Neviditelnou herečkou roku.

Nahrávka vznikla podle knihy Betty MacDonaldové Haló, paní Láryfáry vydané nakladatelstvím Lika klub v roce 1994. HELLO, MRS. PIGGLE-WIGGLE by Betty MacDonald. Copyright © 1957 by Betty MacDonald. Text copyright renewed 1985 by Anne Elizabeth Evans & Joan Sydney Keil. By arrangement with the Proprietor. All rights reserved. Z anglického originálu Hello, Mrs. Piggle-Wiggle vydaného v nakladatelství HarperCollins v New Yorku v roce 1985, přeložila Jana Mertinová. Translation © Jana Mertinová, 1994. Čte Taťjana Medvecká. Režie, zvuk Nikolaj Ivaskiv. Vyrobilo studio Soundguru. Illustration © Lucie Štamfestová. Úprava obalu pro CD Jan Mottl. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2023.

Audiokniha Haló, paní Láryfáry, autorka Betty MacDonaldová, čte Taťjana Medvecká.

Série Paní Láryfáry

Obálka audioknihy Paní Láryfáry