Obálka audioknihy Čáry paní Láryfáry

Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2019
Série: Paní Láryfáry

Paní Láryfáry rozumí dětské duši jako nikdo jiný. A protože je tak trochu kouzelná, umí vyléčit i takovou nemoc, se kterou si ani doktor neví rady. Její čáry a neobvyklé léčebné metody už pomohly mnoha rodičům, zbavit se neduhů, jimiž trpěly jejich nezdárné ratolesti. Proto všechny maminky, jejichž děti postihl akutní záchvat toměnebavínoy, zápalu švindlu nebo jiné z těchto nebezpečných dětských chorob, tak rády volají paní Láryfáry o radu. Pokračování oceňované audioknihy o Paní Láryfáry v jedinečném podání Dany Syslové.

BETTY MACDONALDOVÁ
Narodila se do početné a svérázné rodiny, která se často stěhovala. Ve dvaceti letech se Betty vdala a odešla na odlehlou slepičí farmu. Tuto svou "drůbeží" etapu pak zachytila v knize Vejce a já, románové prvotině, která jí zajistila okamžitý úspěch. Po vypuknutí Velké hospodářské krize se Betty se s dvěma dcerami vrátila za rodinou do Seattlu. Zde pak MacDonaldovi vedli sice nesnadný, zato příhodami nabitý život, který Betty později popsala v memoárech Co život dal a vzal. Knihy Betty MacDonald si získaly srdce milionů čtenářů díky jejímu neutuchajícímu optimismu a osobitému humoru.

DANA SYSLOVÁ
Dětství strávila na venkově u prarodičů, matčina profese knihovnice ji přivedla k zálibě ve čtení a v době dospívání zcela propadla divadlu. Vystudovala herectví na DAMU a ještě před dokončením studií získala angažmá v Městských divadlech pražských, kde strávila třicet let (1964-1994). Objevila se v desítkách filmových a televizních rolí a věnuje se také dabingu, za který získala Cenu Františka Filipovského. Její hlas je spojený zejména s herečkou Helen Mirren, ale propůjčila jej také Dianě Keaton, Vanesse Redgrave, Susan Sarandon a řadě dalších. Díky svému osobitému projevu se prosadila v rozhlase, kde se stala například hlavní protagonistkou rozhlasového seriálu Život je pes. Pejsci jsou zároveň jejím velkým hobby. Pro Tympanum načetla audioknihu Paní Láryfáry.

Nahrávka vznikla podle knihy Betty MacDonaldové Paní Láryfáry vydané nakladatelstvím Likaklub v roce 2015. MRS. PIGGLE-WIGGLE´S MAGIC. Copyright (c) 1949 by Betty MacDonald. Text copyright renewed 1977 by Anne Elizabeth Evans and Dr. Girard Keil. By arrangement with the Beneficiares of the Estate of Betty MacDonald. Z amerického originálu, vydaného v nakladatelství Harper Trophy a HarperCollins v New Yorku v roce 1985, přeložila Jana Mertinová. Translation © Jana Mertinová, 2010. Čte Dana Syslová. Hudba Mario Buzzi. Režie a střih Luboš Koníř. Mastering Jan Bláha. Illustrace Lucie Štamfestová. Design obalu Jan Mottl. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., v dubnu 2019.

Přítelkyně všech nezbedů, Paní Láryfáry, je zpátky v audioknize Čáry paní Láryfáry. Napsala Betty MacDonaldová, čte Dana Syslová.

Série Paní Láryfáry

Obálka audioknihy Paní Láryfáry