Obálka audioknihy Hlubiny města

Vydavatel: Audiotéka, Epocha
Vydáno: 2023

ANTOLOGIE MYSTERIÓZNÍ A FANTASTICKÉ PRÓZY

Co se skrývá pod omítkou, chodníky a silnicemi, nebo dokonce pod celými městy? Známí čeští spisovatelé a spisovatelky napříč žánrovou i nežánrovou literaturou se nechali inspirovat mystériem měst, jejich zákoutími, komíny i kanály, legendami i mocným kouzlem. Je libo zastavit se v Římě? Ztratit se v ulicích současného Krakova či postapokalyptického Londýna, procházet Barcelonu ve snu nebo navštívit vesmírné Lamaris? A co domácí půda? Kolik nástrah ukrývají Pardubice, Praha, Frýdek-Místek nebo jak málo stačí, aby vás pozřelo Brno – a to doslova? Jediný krok a procházky městem už nikdy nebudou stejné!

KLÁRA SEDLÁČKOVÁ OLTOVÁ
Po gymnáziu byla přijata na Janáčkovu akademii múzických umění, kterou absolvovala v roce 1998. Hned po studiích vyhrála konkurz do Divadla v Dlouhé, kterému zůstala věrná dodnes. Za postavu Kristýny Fialové v Našich furiantech získala cenu za nejlepší ženský herecký výkon GRAND Festivalu smíchu v Pardubicích. Divákům i odborné kritice dokázala, že má talent také na charakterní role (Irina Arkadinová v Rackovi, Lady Macbeth v Macbethovi). Spolupracuje s Českým rozhlasem a z filmové tvorby připomínáme Kytici nebo Román pro ženy.

KAJETÁN PÍSAŘOVIC
Kajetán Písařovic po studiu na Janáčkově konzervatoři v Ostravě působil na mnoha divadleních scénách po celé republice, mimo jiné v Divadle Petra Bezruče, Těšínském divadle, Divadle Komedie, Divadle na Zábradlí, Divadle Minor, Švandově divadle, Činoherním studiu Ústí nad Labem a ve Venuše ve Švehlovce. Na televizní obrazovce se objevil ve snímcích Jan Hus, Zádušní oběť nebo v seriálech Až po uši a Pustina. Spolupracuje s Českým rozhlasem.

Audioknihu Hlubiny města čtou Klára Sedláčková Oltová a Kajetán Písařovic. Režie Helena Rytířová.