Obálka audioknihy Nejlepší pohádky Josefa Lady

Interpret: Lubomír Lipský
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2012

Malíř Josef Lada byl nejenom ilustrátorem, ale také spisovatelem pohádek, které, právě tak jako jeho obrázky, patří ke zlatému fondu tvorby pro děti.
V našem výběru se kocour Mikeš spolu s Pašíkem vydali na motorce na pouť, tam vyděsili několik vesničanů, ale užili si pouťových dobrot. V dalším příběhu se chytrá kmotra liška (v interpretaci Aleny Vránové) nechala napálit pohádkou o kouzelném stolečku. Třetí pohádku, tentokrát naruby, vypráví Marek Eben. Není o Popelce, ale o Popelákovi, urostlém jinochovi s obrovskými botami, kterého jeho macecha odstrkuje tak dlouho, až se do něj na plese zamiluje princezna.
Závěrečný příběh líčí bouřku ve škole. Do ní si přinesli mlýnek na počasí dvě strašidlácké děti - Bubáček a Pulec. V tomto průřezu Ladovou tvorbou objevíme ty nejpovedenější a zároveň nejhumornější kapitoly. Pro ty, kteří i z toho nejlepšího vybírají jen to nejlepší!

Obsah:
1. Mikeš na pouti
2. Bouřka ve škole
3. Dobrodružství s kouzelným stolečkem
4. O Popelákovi (z knihy Nezbedné pohádky)

Nejlepší pohádky Josefa Lady - čtyři zdramatizované příběhy z knih Josefa Lady. Na audioknize účinkují Jiřina Jirásková, Jaroslav Kepka a další.