Pravdivý příběh Plastic People

Délka: 5 h 7 min
Interpret: Ivan Martin Jirous
Vydavatel: Radioservis
Vydáno: 2011
Typ souboru: MP3
Velikost: 289 MB

Pravdivý příběh Plastic People - Ivan Martin Jirous a Oldřich Kaiser jsou interprety audioknihy, jež je strhujícím, věrným i pitoreskním vyprávěním o letech, kdy Jirous působil jako manažer soustavně perzekvované skupiny The Plastic People Of The Universe.

Rozhodně není přehnané položit rovnici mezi Plastiky a nehudebníka Jirouse. Právě díky němu se totiž z kapely, která měla své hudební kvality, ideově však byla neukotvena a chtěla "jen hrát svou hudbu", stal fenomén, tak důležitý v kontextu tehdejší doby, příklad hodný následování. Pod Jirousovým vlivem skupina neustoupila prvním konformním tlakům ze strany institucí - jeho role v tom byla nezastupitelná.
Jirous ve všech svých "plastikovských" textech, nejen ve Zprávě, ale také v Pravdivém příběhu Plastic People či komentáři k albu Půlnoční myš, vždy kladl především důraz na morální stránku tvorby, spíše než na estetickou. Dokázal o těchto otázkách nejen přemýšlet, ale také výtečně psát.
V nahrávce Českého rozhlasu z roku 2009 čtou nezaměnitelným způsobem sám autor a Oldřich Kaiser. Doplněno hudebními ukázkami.

Knižní předloha k této audioknize k zakoupení na www.KNIHCENTRUM.cz

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma