Obálka audioknihy Právo první noci

Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2019
Série: Hříšní lidé království českého

Během cesty po Moravě se panoš Ota setká se svou vzdálenou sestřenicí Miladou ze Zástřizlí. Je zoufalá a prosí ho o pomoc. Žije na Krakovci nedaleko Prostějova, kde se v poslední době stalo několik podivných událostí, které vyvrcholily vraždou jejího manžela. Co je však nejhorší, z jeho smrti podezírají ji. Panoš Ota se obrátí na svého pána, ale ten nemá chuť a ani pravomoc tu vyšetřovat. Navíc se musí věnovat jinému zločinu, který poškodil českého krále. Jenže pak dojde k pokusu unést Miladu. To Oldřicha z Chlumu přesvědčí, že nejde o obyčejný zločin. Společně začnou rozplétat neuvěřitelný příběh, jehož nitky vedou hluboko do minulosti.

VLASTIMIL VONDRUŠKA
Kladenský rodák po absolvování gymnázia vystudoval obor historie a etnografie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, vědeckou aspiranturu v Československé akademii věd ukončil v roce 1982. Od roku 2009 se věnuje výhradně spisovatelské činnosti. Dosud publikoval více než 50 vědeckých studií a článků o dějinách hmotné kultury, 20 knih vědeckých a populárně naučných (některé naučné společně s manželkou Alenou), více než 40 historických románů pro dospělé a několik knih pro mládež. Podle oficiálních statistik Národní knihovny v Praze vede už od roku 2011 žebříček našich nejčtenějších autorů. Kromě literární tvorby je také autorem dvou divadelních her a filmu Jménem krále, vystupoval v pořadu Příběhy a písničky ze středověku a spolupracuje s Českým rozhlasem. Za své dílo byl oceněn Zlatou stuhou IBBY, cenou knihovníků SUK a získal 7 cen čtenářů nakladatelství MOBA. Vedle Husitské epopeje vydává v Tympanu audioknižní ságy Přemyslovská epopej, Husitská epopej, Křišťálový klíč a detektivní cykly Hříšní lidé Království českého a Letopisy královské komory. Kromě literatury se rád věnuje cestování, fotografii, štípání dřeva a svému psu.

JAN HYHLÍK
Hlasatel, herec a dabér Jan Hyhlík vystudoval ve své rodné Praze divadelní fakultu AMU. Vystřídal divadla v Hradci Králové, Kolíně, Brně, Praze a Pardubicích. Externě spolupracuje od roku 1995 s Českým Rozhlasem 3 Vltava a zhruba stejnou dobu načítá knihy pro Knihovnu a tiskárnu pro nevidomé Karla Emanuela Macana, kde vytvořil již přes 150 audioknih. Tympanum v jeho interpretaci vydalo audioknihu Poutník: Mágův deník, ságy Vlastimila Vondrušky Přemyslovská epopej, Husitská epopej, Křišťálový klíč a detektivní cykly Hříšní lidé Království českého, Letopisy královské komory a šest titulů Fredericka Forsytha.

Nahrávka vznikla podle knihy Vlastimila Vondrušky Právo první noci vydané nakladatelstvím MOBA v Brně v roce 2019. Copyright © Vlastimil Vondruška 2019. Nahrávku vytvořila Knihovna a tiskárna pro nevidomé Karla Emanuela Macana v roce 2019. Čte Jan Hyhlík. Hudba Pavel Hlaváček. Remastering Tympanum, s. r. o. Design obalu Ondřej Fučík. Technický redaktor Jan Němec. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., v roce 2019.

Právo první noci – audiokniha obsahuje další příběh z detektivního cyklu Hříšní lidé Království českého. Autor Vlastimil Vondruška, čte Jan Hyhlík.

Série Hříšní lidé království českého

Obálka audioknihy Králův dluh
Králův dluh
Obálka audioknihy Zdislava a ztracená relikvie