Obálka audioknihy Příběhy zvířátek

Interpret: Jiří Lábus
Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia
Vydáno: 2016

Příběhy z říše zvířat, které jsou tím nejlepším z pokladnice klasických pohádek od autorů Rudyarda Kiplinga, Jamese Baldwina a D.G. Mukerjiho. Příběhy zvířátek vycházejí z bájí a zázraků přírody, a popisují kouzlo přátelství a neuvěřitelných příběhů. Chcete vědět, proč má leopard skvrny, nebo jak spolu souvisí kůň a olivový strom? Pro Audiotéku načetl nezaměnitelným hlasem Jiří Lábus.

Obsah:
1. Proč má leopard skvrny
2. Kůň a olivový strom
3. Bílý lachtan, z Knihy džunglí
4. Obrovský pták Noh
5. Kráva a krajta

James Baldwin (1924-1987)
Autor, který se narodil v USA, se ve své tvorbě zabýval příběhy pro dětské čtenáře. Jako téma si vybíral hlavně témata spjatá s mytologií, bájemi a pověstmi.

Rudyard Kipling (1865-1936)
Dětství strávil v Indii, která ho v tvorbě velmi ovlivnila, i když na studia odešel do Anglie. Byl novinářem, spisovatelem a také ilustrátorem svých knih.

Dhan Gopal Mukerji (1890-1936)
Spisovatel se narodil na severu v indické vesnici a poté odcestoval do USA. Působil také jako lektor. Jeho hlavním cílem bylo spojit v harmonii lidi a přírodu a s tím souviselo i to, že bojoval a zasadil se o ochranu přírody.

Příběhy zvířátek - audiokniha obsahuje vybrané pohádky o zvířátkách. Autoři Rudyard Kipling, James Baldwin, Dhan Gopal Mukerji. Interpret Jiří Lábus. Režie, hudba a zvuk Miloš Vrána.