Obálka audioknihy Chvíle s otcem Špidlíkem

Vydavatel: Refugium Velehrad Roma
Vydáno: 2023

Na vlnách Vatikánského rozhlasu

Z archivu Centra Aletti přinášíme několikahodinový komplet dosud nepublikovaných audionahrávek pátečních promluv Tomáše Špidlíka ve Vatikánském rozhlase. Dochované záznamy tvoří jeden celek nesmírné hodnoty. Autentický hlas otce Špidlíka otevírá nový zorný úhel, jak poté číst i jeho knihy, a přivádí k jedinému Slovu, kterému věnoval svůj kněžský život. V uspořádání materiálu jsme nakonec před chronologickým členěním volili přehledné tematické celky, seskupené do dvanácti okruhů rozvíjejících logiku ignaciánských duchovních cvičení. Lze je tak vhodně použít k pravidelné duchovní četbě poslechem, nebo třeba jako opěrné body pro osobní duchovní obnovu.

Otec Špidlík potvrzuje pravdu osvědčenou tradicí, že v srdci člověka se rodí živé evangelium v každé době a pro každou epochu a Kristus v srdci toho, kdo usiluje o vztah, skutečně hovoří.