Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Třetí přístav

Třetí přístav

Hana Marie Körnerová

Délka: 9 h 43 min
Interpret: Dagmar Čárová
Vydavatel: Audiotéka, MOBA
Vydáno: 2022
Série: Kočár do neznáma díl 2
Typ souboru: MP3
Velikost: 548 MB

Revoluční změny po roce 1789 obrátily život naruby nejen ve Francii. Stefanie a Hermína, dvě sestry, které musely po Francouzské revoluci uprchnout ze země, se marně pokoušely najít azyl u příbuzných v Itálii. Jejich nelehká pouť Evropou končí na malém panství v Čechách, odkud pocházel jejich pradědeček. Ani tady však situace není idylická. Sestrám znesnadňuje život nejen neznalost jazyka, ale především zpřetrhané rodinné svazky a nevyřešené majetkové poměry. K tomu, aby našly nový domov, je třeba mnohem víc než pouhá dobrá vůle…

HANA MARIE KÖRNEROVÁ
Hana Marie Körnerová, vlastním jménem Hana Martinková (* 16. 2. 1954 v Litoměřicích) je česká spisovatelka. Psala od dětství tzv. do šuplíku, první román Pán hor vyšel až v roce 1993. Tato šestidílná sága mapující historii francouzského šlechtického rodu jí okamžitě získala čtenářskou oblibu. Francie 18. a 19. století je ostatně kulisou, kterou autorka pro své historicko-dobrodružné příběhy využívá nejčastěji. Patnáct let pracovala ve zdravotnictví a znalost prostředí zúročila v románu Prosím vás, sestřičko, s nímž uspěla v jedné z prvních literárních soutěží Knižního klubu. Nejznámějším a čtenářsky nejoblíbenějším románem je vedle Pána hor i skutečný příběh z poválečného Československa nazvaný Heřmánkové údolí. Dobový thriller Andělská tvář posloužil jako předloha ke stejnojmennému filmu Zdeňka Trošky. Posledních patnáct let žije autorka trvale v Podkrkonoší.

DAGMAR ČÁROVÁ
Dagmar Čárová je, podobně jako byl její manžel Petr Oliva, známá především z dabingu. Narodila se v Litoměřicích, vystudovala Gymnázium Jana Nerudy s divadelní tradicí a následně DAMU. Poté byla v angažmá v Divadle E. F. Buriana, od roku 1993 je na volné noze a věnuje se téměř výhradně dabingu. Příležitostně se objevuje také v divadelních rolích, hostuje v Divadle Radka Brzobohatého, Prozatímním divadle Františka Ringo Čecha, Divadelním souboru Alexeje Pyška a dalších. Při práci v nahrávacích studiích využívá znalost několika cizích jazyků, domluví se německy, rusky, anglicky a podle svých slov se popere i s italštinou a španělštinou. Seznam hvězd, které ve filmech dabuje nejčastěji, je úctyhodný, například Sandra Bullock, Jodie Foster, Kim Basinger, Sigourney Weaver, Susan Sarandon, Emma Thompson a další.

Audiokniha Třetí přístav obsahuje druhý díl historické série od autorky Hany Marie Körnerové. Čte Dagmar Čárová, režie Helena Rytířová.

více

Série Kočár do neznáma

Obálka audioknihy Kočár do neznáma
Kočár do neznáma
Obálka audioknihy Třetí přístav
Třetí přístav
Obálka audioknihy Druhý břeh
Druhý břeh
Obálka audioknihy Dlouhá cesta
Dlouhá cesta
Obálka audioknihy Císařská vyhlídka
Císařská vyhlídka

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma