Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Ester

Délka: 9 h 49 min
Interpret: Dana Černá
Vydavatel: Audiotéka, MOBA
Vydáno: 2024
Typ souboru: MP3
Velikost: 554 MB

PŘÍBĚH O TĚŽKÝCH ROZHODNUTÍCH, NEOBYČEJNÉ ODVAZE A O RANÁCH, KTERÉ SE NEZAHOJILY ANI PO DESÍTKÁCH LET

Po atentátu na Heydricha se Němci krvavě mstí a Praha se ocitá v sevření strachu. Mladá Lída se tak nedobrovolně uchyluje k tetě na venkov. Netuší však, že právě tam na ni čeká nebezpečí mnohonásobně větší. Pokusí se totiž na tetině statku ukrýt čtyřletou židovskou holčičku a zachránit ji tím před transportem do koncentračního tábora.

Má vůbec naději, aby ve vsi, která je pod neustálým dohledem gestapa a kolaborantů, přečkala bez úhony až do konce války? A je možné, aby v prostředí nejistoty, kde se nedá nikomu doopravdy věřit, našla svoji životní lásku?

MARKÉTA PRÁŠKOVÁ
Markéta Prášková ( nar. 1981) objevila lásku ke knihám na víceletém gymnáziu, kde začala také psát. Druhou vlnu své spisovatelské dráhy rozjela při studiu pedagogiky v Hraci Králové a posléze přestoupila na spisovatelskou dráhu. Po sérii Kloubouky z Agaverny a Mágové z Agarveny vydala v roce 2022 Baladu o snech, 2023 Rozbité světy a následně Ester. Poslední tři romány se dočkaly audioknižního zpracování.

DANA ČERNÁ
Už při studiu na pražské konzervatoři hostovala v divadle v Hradci Králové, po absolutoriu v roce1990 nastoupila do angažmá ve Středočeském divadle Kladno – Mladá Boleslav. Po rozdělení divadel hrála v letech 1994–1998 v Městském divadle v Mladé Boleslavi. Od roku 2000 je členkou pražského Činoherního klubu, kde ztvárnila řadu výrazných postav. V roce 2015 byla nominována na Cenu Thálie za roli učitelky zpěvu v inscenaci Commedia finita. Kromě divadla se věnuje dabingu (např. role Charlotte v seriálu Sex ve městě) a patří k předním rozhlasovým herečkám. Objevuje se i v seriálech či televizních filmech.

Audiokniha Ester, autorka Markéta Prášková, čte Dana Černá, režie Helena Rytířová.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma